کد خبر: 284901 A

گردان‌های «شهید عزالدین قسام» مجموعه‌های شهیدان «مروان قواسمه» و «عامر ابو عیشه» مسئولیت عملیات تیراندازی به سمت خودروی شهرک‌نشینان صهیونیست در نزدیکی شهر «دولف» واقع در اراضی فلسطینیان در غرب رام‌الله را بر عهده گرفت.

گردان‌های قسام طی بیانیه‌ای که نسخه ای از آن در اختیار مرکز اطلاع‌رسانی فلسطین قرار گرفت، خاطر نشان کرد که «گردان‌های قسام مجموعه‌های شهیدان مروان قواسمه و عامر ابو عیشه مسئولیت عملیات روز جمعه را که منجر به کشته شدن یک شهرک‌نشین صهیونیست و زخمی شدن یک نفر دیگر شد، بر عهده می‌گیرد.»‌

در ادامه این بیانیه آمده است که این عملیات پس از کمین طولانی در این منطقه صورت گرفت و یکی از مبارزان قسام با کمین در مسیر یک خودروی صهیونیستی و مطمئن شدن از اینکه سرنشینان آن صهیونیست هستند، از نزدیک به سمت آن تیراندازی کرد.

این گردان‌ها تاکید کرده‌اند که مجریان این عملیات توانسته‌اند به سلامت به پایگاه‌های خود بازگردند و این عملیات در ادامه مجموعه عملیات‌هایی صورت می گیرد که از ماه گذشته در واکنش به «جنایت‌های رژیم صهیونیستی» و شهادت تعدادی از شهروندان فلسطینی که آخرین مورد از آنها «عزالدین بنی غره» از اهالی جنین و «عبد الله غنایم» از کفر مالک بود، اجرا شده است.

مجموعه شهیدان مروان قواسمه و عامر ابو عیشه با اشاره به اینکه این عملیات‌ها قبل از نخستین سالروز شهادت این دو شهید صورت می‌گیرد، خاطر نشان کرد که عملیات اخیر پیام‌های متعددی داشت؛ نخست اینکه مقاومت علی رغم جنگ شدیدی که برای ریشه‌کن کردن آن در جریان است، همچنان به قوت خود باقی و موجود است و هر زمان و هر جایی که بخواهد، می‌تواند به رژیم صهیونیستی ضربه بزند.

پیام دوم نیز اطمینان‌بخشی نسبت به تداوم مقاومت و جهاد است و این عملیات اولین و آخرین عملیات نبوده و نخواهد بود و همان طوری که قبل از آن 20 مورد عملیات مختلف تیراندازی و بمب‌گذاری در استان‌های مختلف کرانه باختری صورت گرفته است، باز هم چنین عملیات‌هایی صورت خواهد گرفت.

بر اساس این گزارش، یک مبارز فلسطینی روز جمعه با نزدیک شدن به یک خودروی صهیونیستی و پرسش از چشمه آب در منطقه به منظور اطمینان از صهیونیست بودن سرنشینان آن، به سمت آنها تیراندازی کرد که در نتیجه آن یک شهرک‌نشین صهیونیست کشته شده و دو نفر دیگر زخمی شدند که وضعیت جسمی یکی از آنها وخیم گزارش شده است.
گردان‌هاي قسام عمليات رام‌الله
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر