کد خبر: 298401 A

در پی اعلام مخالفت با توافق هسته‌ای؛

ایلنا: اعضای گروه‌های حامی توافق هسته‌ای ایران و گروه ۱+۵ به دنبال مخالفت سناتور دموکرات نیوجرسی با این توافق وی را «دلال جنگ» نامیدند.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه خبری کنگره آمریکا، «زک مالیتز» مدیر کمپین «اقدام کردو» با اعلام حمایت این کمپین از توافق هسته‌ای ایران و گروه ۱+۵، «باب منندز» سناتور دموکرات ایالت نیوجرسی را که اخیرا مخالفت خود با این توافق را اعلام کرده بود، «دلال جنگ» نامید.

مالیتز در بیانیه‌ای که در انتقاد از سناتور نیوجرسی منتشر کرد، گفت: «منندز در دو سال گذشته بیش از هر سناتور دموکرات دیگری بر طبل جنگ با ایران کوبیده است.»

وی افزود: «منندز به وضوح به دنبال آن است که ایالات متحده با ایران وارد جنگ شود.»

مالیتز با اشاره به اتهام فسادی که متوجه منندز و باعث لغو عضویت ارشد وی در کمیته روابط خارجی سنا شد، نوشت که تمایل منندز به جنگ با ایران می‌تواند یک مساله انحرافی باشد.

بیانیه کمپین کردو با تصویری از منندز، در حالی که کلمه «دلال جنگ» رو آن مهر شده است، منتشر شد.

منندز پس از «چارلز شومر» سناتور ایالت نیویورک، دومین سناتور دموکرات آمریکا محسوب می‌شود که به صورت رسمی مخالفت خود را با توافق هسته‌ای ایران و گروه ۱+۵ اعلام کرده است.

وی در زمان اعلام نظر خود درباره توافق هسته‌ای در دانشگاه «ستون هال» ایالت نیوجرسی مدعی شد: «اگر قرار باشد ایران به بمب هسته‌ای دست پیدا کند، اسم من را روی آن نخواهد داشت.»

وی در ادامه ادعاهای خود گفت: «به همین دلایل است که به رد توافق رای می‌دهم و اگر نیاز باشد برای ابطال وتو نیز رای می‌دهم.»

منندز با مقایسه تصمیم خود درباره توافق هسته‌ای با تصمیم درباره جنگ عراق گفت: «رای من علیه جنگ عراق در آن زمان مورد توجه قرار نگرفت اما، یکی از بهترین تصمیم‌هایی بود که اتخاذ کردم.»

ایلنا توافق هسته‌ای ایران و گروه ۱+۵ باب منندز
نرم افزار موبایل ایلنا