کد خبر: 303219 A

سارا پیلین:

ایلنا: فرماندار سابق ایالت آلاسکا گفت که توافق هسته‌ای ایران و گروه ۱+۵ باعث برتری این کشور می‌شود و به همین دلیل آن‌را قبول نداریم.

به گزارش ایلنا به نقل از بریت‌بارت‌نیوز، «سارا پیلین» فرماندار سابق ایالت آلاسکا با اعلام این‌که برای حضور در تجمع واشنگتن علیه توافق هسته‌ای ایران و گروه ۱+۵ به این ایالت می‌رود، گفت که این توافق ایران را بر‌تر نشان می‌دهد و باید از آن کناره‌گیری کنیم.

فرماندار سابق ایالت آلاسکا در مصاحبه اختصاصی با بریت‌بارت‌نیوز گفت: «از توافقی که ایران را به عنوان دشمن قسم خورده ما پیروز می‌کند، کناره‌گیری می‌کنیم.»

پیلین مدعی شد: «ایران بلافاصله پس از اجرایی شدن توافق هسته‌ای آن‌ را نقض کرده و از ما با لحن تمسخر‌آمیزی برای آزاد کردن ۱۵۰ میلیارد دلار خود قدردانی می‌کند.»

وی در ادامه ادعاهای بی‌اساس خود افزود: «چرا اصلا باید با ایران مذاکره کنیم، تمام این روند اشتباه است. تجمع واشنگتن علیه توافقی که «باراک اوباما» رئیس‌جمهوری آمریکا ایجاد کرده است، ارزش راه طولانی آن‌ را دارد.»

پیلین به همراه «دونالد ترامپ» و «تد کروز» نامزدهای انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا در تاریخ ۹ سپتامبر برای تجمع علیه توافق هسته‌ای ایران و گروه ۱+۵ در واشنگتن سخنرانی انجام می‌دهند.

ایران دلار گروه ۱ ۵ مصاحبه هسته ای
نرم افزار موبایل ایلنا