کد خبر: 303241 A

ایلنا: تداوم حملات موشکی ارتش یمن به مناطق مرزی عربستان سعودی که تلفات گسترده جانی و مالی برجای می‌گذارد، رژیم سعودی را بر آن داشته است که روحانی مبارز را که در زندانی در ریاض بازداشت است، به این شهر منتقل و پس از به شهادت رساندن وی، انصارالله را مسئول این جنایت معرفی کنند.

به گزارش ایلنا به نقل از الوعی‌نیوز، آیت‌الله «شیخ نمر باقر النمر» روحانی مبارز شیعی از حدود سه سال پیش به جرم تحریک مردم برای براندازی نظام سعودی در بازداشت به‌سر می‌برد. مقام‌های عربستان ابتدا وی را در شهر «الدمام» در شرق عربستان زندانی کردند و سپس به زندانی در ریاض، پایتخت این کشور منتقل شد.

این در حالی است که طبق اعلام منابع آگاه، رژیم سعودی تلاش می‌کند آیت‌الله النمر را به شهر مرزی «جیزان» در جنوب عربستان منتقل کنند و پس از اینکه این شهر هدف حملات موشکی ارتش یمن و نیروهای مردمی قرار گرفت، جنبش انصارالله را مسئول به شهادت رسیدن این روحانی منتقد معرفی کند.

این منابع در عین حال افزودند که مقام‌های سعودی هنوز تصمیمی قطعی در این‌باره اتخاذ نکرده‌اند اما این گزینه به عنوان یکی از گزینه‌های احتمالی برای ترور آیت‌الله نمر و دیگر چهره‌های سیاسی عربستان مطرح شده است.

شیخ النمر در تاریخ ۱۱ جولای ۲۰۱۲ در حالی که از مزرعه‌اش بازمی‌گشت از ناحیه پا توسط نیروهای سعودی هدف قرار گرفت و به زندان منتقل شد.

شیخ‌ النمر حکم اعدام شیخ النمر
نرم افزار موبایل ایلنا