کد خبر: 303442 A

ایلنا: وزارت خارجه روسیه گزارش رسانه‌ها در خصوص تغییر موضع مسکو در قبال بحران سوریه و آینده رئیس‎جمهوری این کشور را تکذیب کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از روسیا الیوم، «ماریا زاخاروفا» سخنگوی رسمی وزارت خارجه روسیه، روز گذشته در گفت‌وگو با خبرنگاران، اعلام کرد روسیه اخباری را که حاکی از تغییر موضع این کشور در خصوص سوریه و آینده بشار اسد، رئیس‌جمهوری این کشور است، «ساختگی و نادرست» می‌داند.

زاخاروفا گفت: «برخی از دیپلمات‌های غربی عجله‌ای برای اصلاح محاسبات کوته‌بینانه خود که وقوع چنین اشتباهاتی را موجب شده است، ندارند. بار دیگر تاکید می‌کنم که ما هیچ اقدامی برای تعیین یا برکناری روسای جمهوری کشورهای دیگر انجام نمی‌دهیم نه خودمان و نه از طریق شرکای خود. این وضعیت شامل سوریه و دیگر کشورهای منطقه نیز می‌شود. مطمئن هستم که ملت‌های این کشورها خودشان می‌توانند سرنوشت خودشان را رقم بزنند

به گفته این سخنگو، «سرگئی لاوروف» وزیر خارجه روسیه در گفت‌وگویی تلفنی با «جان کری» همتای آمریکایی خود اعلام کرده که روسیه بارها همکاری با دولت سوریه را تحت نظارت شورای امنیت به منظور جنگ با گروه تروریستی داعش خواستار شده است.

موضع روسیه در قبال سوریه آینده بشار اسد
نرم افزار موبایل ایلنا