کد خبر: 303554 A

ایلنا: نیروهای مسلح مصر از آغاز عملیات جدید علیه گروه‌های تروریستی در سینا خبر داده و اعلام کردند در روز نخست عملیات، ۲۹ «عنصر تکفیری- تروریستی» در این منطقه کشته شدند.

به گزارش ایلنا به نقل از اسکای‌نیوز، همزمان با آغاز دور جدید عملیات نظامی علیه گروه‌های تروریستی در شما سینا، نیروهای مسلح مصر، امروز- سه‌شنبه- در بیانیه‌ای اعلام کردند که «نیروهای مسلح با همکاری نیروهای پلیس، روز دوشنبه عملیات فراگیر تحت عنوان «حق شهید» را برای سرکوب عناصر تروریستی در مناطق رفح، الشیخ زوید و العریش در شمال سینا آغاز کردند.»

در این بیانیه آمده است که نیروهای ارتش و نیروهای ویژه با همکاری یگان‌های مبارزه با تروریسم وابسته به پلیس به مراکز تجمع «تکفیری‌ها» حمله کرده و آن‌ها را سرکوب کردند.

بر اساس این بیانیه، در عملیات روز گذشته نیروهای مصری، «۲۹ عنصر تروریستی کشته و مراکز تجمع و تجهیزات نظامی آن‌ها منهدم شدند.»

این بیانیه خاطرنشان کرد که در جریان انفجار یک بمب کار گذاشته شده در مسیر عبور خودروی نظامیان، یک افسر و یک سرباز کشته و چهار نظامی دیگر زخمی شدند.

از زمان ظهور گروه تروریستی «انصار بیت المقدس» که به «ولایت سینا» تغییر نام داده و به داعش اعلام وفاداری کرده، ده‌ها نظامی مصری در درگیری با آن‌ها و در عملیات‌های خرابکارانه این گروهک کشته شده‌اند.

گروه های تروریستی مبارزه با تروریسم مصر نیروهای مسلح داعش
نرم افزار موبایل ایلنا