کد خبر: 305070 A

ایلنا: دبیرکل اتحادیه عرب ابراز امیدواری کرد تلاش‌های کنونی در یمن به پایان درگیری‌ها و حل سیاسی بحران این کشور منتهی شود.

به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، «نبیل العربی‌» دبیر کل اتحادیه عرب در سخنانی در صد و چهل و چهارمین نشست وزرای خارجه این اتحادیه که در قاهره برگزار شد، گفت: «امیدوار هستیم تلاش‌های کنونی تحت نظارت سازمان ملل به حل سیاسی و فراگیر بحران داخلی یمن مطابق با قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل از جمله قطعنامه ۲۲۱۶، نتایج کنفرانس گفت‌وگوی ملی و ابتکار شورای همکاری خلیج‌فارس منجر شود.»

العربی اعلام کرد اتحادیه عرب از عملیات موسوم به «طوفان قاطعیت» حمایت می‌کند.

 «سامح شکری» وزیر خارجه مصر نیز بر حمایت این کشور از دولت «عبد ربه منصور هادی» رئیس‌‌جمهور مستعفی و فراری یمن و نیز از اقدام‌های ائتلاف سعودی در یمن تاکید کرد.

شکری تصریح کرد امنیت دریانوردی، کشتیرانی در دریای سرخ و تنگه «باب المندب» از اولویت‌های اصلی در حوزه امنیت ملی مصر و اعراب است و دولت مصر از هیچ تلاشی برای برقراری امنیت و ثبات در این منطقه دریغ نمی‌کند.

عربستان سعودی به همراه برخی کشورهای عربی از ۲۶ ژوئن گذشته بمباران سنگین مناطق مختلف یمن را با هدف سرکوب پیشروی جنبش «انصارالله» و بازگرداندن مشروعیت به این کشور آغاز کردند.

اتحادیه عرب امنیت ملی شورای امنیت سازمان ملل نبیل العربی
نرم افزار موبایل ایلنا