کد خبر: 305696 A

ایلنا: وزارت خارجه عراق اعلام کرد بغداد درخواست‌ها برای حضور زمینی نیروهای آمریکایی و ائتلاف ضد داعش در عراق را رد کرده است.

به گزارش ایلنا، «احمد جمال» سخنگوی رسمی وزارت خارجه عراق، امروز- چهارشنبه- در گفت‌وگو با «اسپوتنیک» از درخواست‌های ضمنی برخی از فرماندهان نظامی آمریکایی و ژنرال‌های ائتلاف بین‌المللی ضد داعش، درخصوص ضرورت اعزام نیروهای زمینی خارجی به عراق برای مبارزه با داعش، خبر داد.

جمال تأکید کرد ولی عراق با ورود هرگونه نیروی زمینی از آمریکا یا از هر کشور عضو ائتلاف بین‌المللی، به این کشور مخالفت می‌کند؛ زیرا عراق به حضور نظامی زمینی خارجی نیازی ندارد و نیروهای عراقی برای نبرد با داعش کفایت می‌کنند.

این سخنگو افزود عراقی‌ها از حضور نیروهای زمینی خارجی استقبال نمی‌کنند و دوست ندارند «تجربه تلخ حضور نظامیان آمریکایی» در خاک کشورشان را بار دیگر بچشند.

وی خاطرنشان کرد که عراق به حمایت لجستیکی آمریکا و کشورهای ائتلاف ضد داعش به‌ویژه در سطح تسلیحات ضد زرهی و همچنین پشتیبانی هوایی بیشتر ائتلاف و تبادل اطلاعات نظامی نیاز دارد.

سخنگوی وزارت خارجه عراق همچنین اعلام کرد مستشارانی از کشورهای عضو ائتلاف، در عراق حضور دارند و به نیروهای عراقی، مشاوره می‌دهند ولی ما در زمنیه «نیروی زمینی کمبودی نداریم.»

حضور نظامیان خارجی در عراق
نرم افزار موبایل ایلنا