کد خبر: 305741 A

جمهوری‌خواهان مجلس نمایندگان خواستار شدند؛

ایلنا: شماری از جمهوری‌خواهان مجلس نمایندگان آمریکا خواستار استفاده از «گزینه هسته‌ای» برای مقابله با فیلیباستر برجام شدند.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه خبری کنگره آمریکا، شماری از جمهوری‌خواهان مجلس نمایندگان آمریکا امروز-چهارشنبه- از «میچ مک‌کانل» رهبر اکثریت در سنای این کشور خواستند برای مقابله با فیلیباستر دموکرات‌ها درباره برجام یک گزینه هسته‌ای در قوانین سنا در نظر بگیرد.

نارضایتی جمهوری‌خواهان مجلس نمایندگان به ویژه پس از مسدود شدن دومین رای‌گیری علیه توافق هسته‌ای ایران و گروه ۱+۵ توسط دموکرات‌ها افزایش یافت.

جمهوری‌خواهان از شکست در برابر دموکرات‌ها به ویژه در وضعیت فعلی که هر دو مجلس اصلی آمریکا را در اختیار دارند، ناراضی هستند و به همین دلیل بر رهبر اکثریت سنا فشار بیشتری وارد می‌کنند.

 «ورن بوچانان» سناتور جمهوری‌خواه ایالت فلوریدا روز گذشته در مصاحبه‌ای گفت: «این حقیقت که برجام مورد بحث قرار نمی‌گیرد و درباره آن رای‌گیری نمی‌شود باعث ناراحتی افراد بسیاری شده است.»

وی افزود که تمایل دارد ببیند مساله فیلیباستر به طور کامل حذف می‌شود، این در حالی است که بسیاری دیگر بر این عقیده هستند که باید برخورد متعادل‌تری نسبت به برجام داشت.

 «استیون پالاتزو» سناتور جمهوری‌خواه ایالت می‌سی‌سی‌پی نیز اخیرا در نامه‌ای به مک‌کانل نوشت: «بخش‌هایی از قوانین از جمله توافق هسته‌ای ایران، در عین سادگی چنان نتایج مهمی را در بر دارند که تغییر در روند سنا را طلب می‌کنند.»

ایلنا توافق هسته‌ای ایران و گروه ۱+۵ میچ مک‌کانل بررسی برجام در کنگره گزینه هسته‌ای
نرم افزار موبایل ایلنا