کد خبر: 305923 A

ایلنا: سناتورهای دموکرات در سنای آمریکا سومین تلاش جمهوری‌خواهان را برای رد توافق هسته‌ای ایران و گروه ۱+۵ ناکام گذاشتند.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه خبری کنگره آمریکا، سومین تلاش جمهوری‌خواهان امروز-پنجشنبه- برای رای‌گیری درباره برجام در سنای آمریکا با مسدود شدن رای‌ها توسط دموکرات‌ها شکست خورد و به این ترتیب پیروزی قطعی تصویب این توافق برای «باراک اوباما» رئیس جمهوری این کشور به دست آمد.

سناتورهای سنا ۵۶ به ۴۲ مخالفت خود را با کفایت بررسی اعلام کردند که با نرسیدن شمار آرا به ۶۰ برای انجام روند قانونی، رای‌گیری به نتیجه نرسید.

 «بن کاردین»، «جو منچین»، «باب منندز» و «چاک شومر» سناتورهای دموکراتی بودند که در سومین رای‌گیری درباره برجام، علیه این توافق رای دادند.

 «راند پاول» و «مارکو روبیو» سناتورهای جمهوری‌خواهی بودند که رای‌گیری را از دست دادند و «تد کروز» و «لیندسی گراهام» سناتورهای جمهوری‌خواه دیگری بودند که مخالفت خود را برای پایان دادن به توافق اعلام کردند.

کاردین گفت: «می‌دانیم که این توافق به پیش می‌رود و اکنون باید برای گام‌های بعدی تقویت آن تلاش کنیم.»

 «باب کورکر» رئیس کمیته روابط خارجی آمریکا که علیه برجام رای داد، گفت: «جمهوری‌خواهان متوجه هستند که ۴۲ سناتور برای انجام فیلیباستر تلاش کردند و نمی‌توانیم رای مورد نظر خود را به دست آوریم.»

باراک اوباما ایلنا توافق هسته‌ای ایران و گروه ۱+۵ باب منندز بررسی برجام در کنگره
نرم افزار موبایل ایلنا