کد خبر: 308541 A

سخنگوی وزارت امور خارجه:

ایلنا: سخنگوی وزارت امور خارجه خبر برخی رسانه‌های عربی در خصوص سفیر سابق جمهوری اسلامی ایران در لبنان را عجولانه توصیف کرد.

به گزارش ایلنا، مرضیه افخم خبر برخی‌ رسانه‌ها مبنی بر اینکه غضنفر اصل رکن‌آبادی دیپلمات ایرانی با نام دیگری و از راه غیر رسمی وارد عربستان شده است را شتاب‌زده خواند و گفت: ایشان با گذرنامه عادی خود عازم سفر حج شده‌اند و اطلاعات دقیق پاسپورت مربوط به همه حجاج و از جمله ایشان در اختیار مراجع رسمی دولت سعودی است و هیچگونه شائبه‌ای در خصوص اطلاعات و جزییات مربوطه و نحوه ورود ایشان به کشور عربستان وجود ندارد.

وی توضیح داد: پاسپورت عادی آقای غضنفر اصل رکن‌آبادی همکار ما در وزارت امور خارجه ممهور به مهر روادید حج است و طبق اطلاعات واصله در شرایط کنونی به دلیل لزوم ارائه مدارک هویتی همه مفقودان، سوابق ایشان نیز که در فهرست اسامی مفقودان واقعه منا است، در اختیار مقام‌های سعودی قرار گرفته و خبرسازی‌های موجود در خصوص این موضوع نادرست و ناشی از اغراض و اهداف دیگر است.

این در حالی است که منابع رسمی عربستان سعودی روز گذشته به طور رسمی مدعی شدند که هیچ فردی از طریق مرزهای رسمی این کشور با نام غضنفر رکن آبادی وارد عربستان نشده است.

مرضیه افخم غضنفر رکن‌آبادی
نرم افزار موبایل ایلنا