کد خبر: 311809 A

مقام‌های وزارت دفاع روسیه:

ایلنا: مقام‌های روسی اعلام کردند که ده‌ها شبه نظامی در جریان حمله‌های هوایی اخیر در سوریه کشته شدند.

به گزارش ایلنا به نقل از راشاتودی، «ایگور ماکوشف» معاون رئیس ستاد کل نیروهای مسلح روسیه امروز-جمعه- از کشته شدن دو فرمانده ارشد و ۳۰۰ شبه نظامی در جریان حمله‌های هوایی ۲۴ ساعت گذشته این کشور علیه مواضع گروه‌های تروریستی از جمله داعش در سوریه خبر داد.

ماکوشف گفت که روسیه در ۲۴ ساعت گذشته ۶۷ حمله هوایی انجام داده است که در این میان ۶۰ هدف در شمال سوریه با موفقیت نابود شدند.

معاون رئیس ستاد کل نیروهای مسلح روسیه تصریح کرد: «در میان اهداف نابود شده، انبارهای سوخت، مراکز فرماندهی، مراکز ارتباطی و همین طور کمپ‌های ارتباطی که در شهر‌ها و مناطقی از جمله «رقه»، «ادلب»، «حما» و «حلب» قرار داشتند، در عملیاتی موفقیت از بین رفتند.»

وی همچنین افزود: «در عملیاتی با پشتیبانی پهپاد‌ها، یکی از مراکز اصلی در «لوا الحق» که از سال ۲۰۱۲ با «بشار اسد» رئیس جمهوری سوریه جنگیده‌اند، شناسایی و نابود شد.»

مقام‌های روسیه همچنین اعلام کردند که در یک تماس رادیویی مرگ ۲۰۰ عضو منسوب به گروه تروریستی داعش و دو فرمانده ارشد آن‌ها تایید شده است.

روسیه در جریان بمباران جت‌های جنگنده خود تاکنون شش مرکز ارتباطی، شش انبار تسلیحات، ۱۷ مرکز آموزشی و ۱۷ خودروی نظامی متعلق به گروه‌های تروریستی در سوریه را نابود کرده است.

داعش حضور نظامی روسیه در سوریه
نرم افزار موبایل ایلنا