کد خبر: 317129 A

کارتر:

ایلنا: وزیر دفاع آمریکا با اشاره به عدم همکاری کشور با روسیه برای حل بحران سوریه مدعی شد که جنگنده‌های روسی مواضع معارضان را هدف قرار می‌دهند.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه خبری کمیته نیروهای مسلح سنای آمریکا، «اشتون کارتر» وزیر دفاع آمریکا برای تشریح وضعیت نظامی این کشور در خاورمیانه در کمیته نیروهای مسلح سنا حاضر شد.

کارتر با اشاره به این‌که آمریکا و روسیه برای حل بحران سوریه با هم همکاری نمی‌کنند، گفت: «ما تنها با روسیه توافقی برای برقراری امنیت در آسمان سوریه امضا کردیم و این به معنی همکاری ما با آنها نیست. به روسیه اجازه نخواهیم داد که بر سرعت و دامنه پیشرفت کمپین ضد داعش آمریکا در سوریه و عراق تاثیر منفی بگذارد.»

وی مدعی شد: «روسیه در کنار مواضع داعش، مناطق تحت کنترل معارضان را نیز بمباران می‌کند که این مساله به جنگ داخلی در این کشور دامن می‌زند. آنها با فرستادن تجهیزات و مشاوران نظامی از نیروهای دولتی سوریه و ایران در مبارزه با مخالفان میانه‌رو در این کشور، حمایت می‌کنند.»

کارتر گفت: «همزمان با تلاش روسیه در ائتلاف دو جانبه‌ای که تنها ایران در آن مشارکت دارد، آمریکا برای افزایش قدرت ائتلاف بین المللی که اکنون 65 کشور در آن عضویت دارند، تلاش می‌کند.»

وزیر دفاع آمریکا در پایان با اشاره به ادامه حمایت آمریکا از معارضان سوری، گفت که کشورش همواره از مشارکت روسیه در تلاش‌های بین‌المللی به منظور دستیابی به راه‌حل دیپلماتیک برای سوریه، استقبال می‌کند.

خاورمیانه آمریکا اشتون کارتر
نرم افزار موبایل ایلنا