کد خبر: 317167 A

ایلنا: مرحله نخست انتخابات پارلمانی مصر در حالی امروز به پایان می‌رسد که منابع خبری از میزان پایین مشارکت در این انتخابات گزارش می‌دهند.

به گزارش ایلنا به نقل از اسکای‌نیوز، دور دوم از مرحله نخست انتخابات پارلمانی مصر که از روز سه‌شنبه و در ۱۴ استان این کشور آغاز شده، امروز- چهارشنبه- به پایان می‌رسد.

این انتخابات برای مصری‌های مقیم در خارج از کشور نیز طی روزهای دوشنبه و سه‌شنبه برگزار شد.

بر این اساس، این دور از انتخابات نیز با استقبال کم‌رنگ رای‌دهندگان همراه بود. پایگاه خبری «الیوم السابع» نیز گزارش داد که دولت مصر تصمیم گرفت که که امروز به کارمندان ادارات دولتی یک تعطیلی نیم‌روزه دهد تا آنها بتوانند به‌راحتی آرای خود را به صندوق‌ها بیندازند.

در مرحله اول انتخابات مصر در داخل و خارج این کشور ۲۷ میلیون و ۴۰۲ هزار و ۵۵۳ نفر واجد شرایط رای دادن هستند. دو هزار و ۵۷۳ نامزد در این انتخابات با یکدیگر رقابت می‌کنند که از این تعداد ۱۱۲ نفر، زن هستند.

این نخستین انتخابات پارلمانی مصر از زمان به‌ قدرت رسیدن «عبدالفتاح السیسی» رئیس‌جمهوری این کشور است و انتظار می‌رود حزب السیسی پیروز این انتخابات شود

در تحولی دیگر، رئیس‌جمهوری مصر دستور تمدید حالت فوق العاده و ممنوعیت آمد و شد در شمال صحرای سینا به مدت سه ماه را صادر کرد.

 

 

انتخابات پارلمانی مصر
نرم افزار موبایل ایلنا