کد خبر: 318753 A

ایلنا: وزارت بهداشت فلسطین اعلام کرد که آمار شهدای انتفاضه قدس که از اوایل ماه اکتبر گذشته آغاز شده است، تا دوشنبه شب گذشته که سی و سومین روز این انتفاضه بود، به 74 نفر رسیده است که 17 کودک و دو بانوی فلسطینی از جمله این شهدا هستند.

به گزارش ایلنا به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، این وزارتخانه با صدور بیانیه‌ای مطبوعاتی خاطر نشان کرد که با شهادت یک نوجوان فلسطینی به نام «احمد عوض ابو الرب» (17 ساله) از اهالی قباطیه که صبح روز گذشته -دوشنبه- به ضرب گلوله نظامیان صهیونیست در ایست بازرسی «جلمه» واقع در شمال جنین جان خود را از دست داد، آمار شهدای انتفاضه قدس به 74 نفر رسید.

این وزارتخانه خاطر نشان کرده است که 56 نفر از شهدای انتفاضه از کرانه باختری، 17 نفر از ساکنان نوار غزه و یک شهید هم از اهالی نقب واقع در فلسطین اشغالی بودند و 22.97 درصد شهدا را کودکان تشکیل می‌دهند.

در ادامه گزارش این وزارتخانه درباره آمار مجروحان نیز آمده است که تاکنون دو هزار و 355 فلسطینی به ضرب گلوله‌های جنگی و مشقی یا در اثر سوختگی و جراحت و ضرب و شتم توسط نظامیان و شهرک‌نشینان صهیونیست مجروح شده اند که 21 درصد از آنها را کودکان تشکیل می‌دهند. این آمار شامل افرادی که در اثر استنشاق گاز اشک‌آور یا گازهای سمی ناشی از استفاده رژیم صهیونیستی از بمب‌های صوتی دچار حالت خفگی شده‌اند، نمی‌شود و با احتساب آنها، شمار مجروحان به بیش از هفت هزار نفر می‌رسد.

بر اساس این گزارش، انتفاضه قدس که از اول ماه اکتبر گذشته آغاز شده است، شاهد وقوع عملیات‌های قهرمانانه جوانان فلسطینی و اعتراض‌های گسترده فلسطینیان در اعتراض به تجاوزات رژیم صهیونیستی و شهرک‌نشینان صهیونیست به مسجد مبارک الاقصی و نیز اهالی کرانه باختری است و به اذعان مراجع صهیونیستی تاکنون در جریان این عملیات‌ها 11 صهیونیست جان خود را از دست داده و بیش از 260 نفر دیگر زخمی شده‌اند.

انتفاضه فلسطین
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر