کد خبر: 319699 A

ایلنا: مقام‌های امنیتی روسیه اعلام کردند که تا زمان مشخص نشدن دلیل سقوط هواپیمای این کشور در مصر، سایر پرواز‌ها به این کشور انجام نشوند.

به گزارش ایلنا به نقل از راشاتودی، «الکساندر بورت نیکوف» رئیس سرویس امنیت فدرال روسیه امروز -جمعه- خواستار لغو تمام پروازهای این کشور به مصر در جریان بازرسی و تحقیقات درباره سقوط پرواز «ایرباس۳۲۱» در این کشور شد.

رئیس سرویس امنیت فدرال روسیه در نشست کمیته ضد تروریسم این کشور گفت: «تا زمانی که دلایل سانحه هوایی مشخص نشده است، گمان می‌کنم که باید تمام پرواز‌ها به مصر به حالت تعلیق درآیند. در نخستین گام باید این اقدام در بخش توریست‌ها صورت بگیرد.»

وی افزود که مقام‌های مصری دسترسی کاملی به تمام بخش‌ها و مدارک به جا مانده از هواپیمای ایرباس ۳۲۱ را در اختیار بازرسان و محققان سوانح هوایی روسیه قرار داده است و تنها نیاز به اطلاعات تایید شده برای مشخص شدن دلایل سقوط این هواپیما دارند.

هواپیمای ایرباس۳۲۱ روسیه در تاریخ ۳۱ اکتبر با ۲۲۴ نفر سرنشین که اکثرا توریست روس بودند، در مسیر خود از «شرم الشیخ» به «سن پترزبورگ» در مصر سقوط کرد و تمامی سرنشینان آن جان خود را از دست دادند.

سقوط هواپیمای روسیه در مصر الکساندر بورت نیکوف
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر