کد خبر: 323276 A

بشار اسد:

ایلنا: رئیس‌جمهوری سوریه با بیان اینکه کشور وی محل ایجاد و رشد داعش نیست، غرب را عامل ایجاد این گروه تروریستی خواند.

به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، «بشار اسد» رئیس‌جمهوری سوریه روز گذشته -چهارشنبه- در مصاحبه با تلویزیون ایتالیایی «رای» گفت که افرادی که در سوریه برای کشتار‌ها در پاریس و حمله‌های دیگر آموزش دیده‌اند، این اقدام را در پی «حمایت‌های ترکیه‌ای‌ها، سعودی‌ها و قطری‌ها و البته سیاست غرب که از تروریست‌ها حمایت‌های مختلفی کرده‌اند»، انجام دادند.

اسد تصریح کرد: «داعش در سوریه آغاز نشد، بلکه در عراق آغاز شد و پیش از آن در افغانستان.»

بشار اسد با اشاره به سخنان اخیر «تونی بلر» نخست‌وزیر اسبق مبنی بر این‌که جنگ عراق به ایجاد داعش کمک کرده است، تأکید کرد اعتراف بلر مهم‌ترین سند است.

رئیس‌جمهوری سوریه در حالی‌که تلاش‌های بین‌المللی برای اجرای روند انتقال سیاسی در این کشور که به انتخابات منتهی می‌شود، تصریح کرد که در حالی‌که بخش‌هایی از سوریه همچنان در اشغال مخالفان قرار دارد و به این ترتیب هیچ برنامه و جدول زمانی انتقال برای انتخابات نمی‌تواند وجود داشته باشد.

اسد گفت: «این جدول زمانی پس از شکست تروریسم آغاز می‌شود. در حالی که تروریست‌ها بخش اعظمی از خاک سوریه را به تصرف خود درآورده‌اند، نمی‌توانید هیچ چیزی را از طریق سیاسی به دست آورید. اگر ما پس از آن گفت‌وگو‌ها را آغاز کنیم، یک سال و نیم تا دو سال برای هر گونه انتقال کافی است.»

بشار اسد داعش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر