کد خبر: 327083 A

در بیانیه‌ای؛

ایلنا: عملیات‌های ناکام داعش در روز اربعین اعلام شد.

به گزارش ایلنا به نقل از شبکه البغدادیه، ارتش عراق در بیانه‌ای سلسله عملیات‌هایی که گروه تروریستی داعش قصد داشت در روز اربعین انجام دهد و در اجرایی کردن آن ناکام ماند را اعلام کرد.

در این بیانه اعلام شده است که اصلی‌ترین حمله این گروه تروریستی در روز اربعین هدایت ٥٠ خودروی بمب‌گذاری شده و انفجار آنها در میان زائران بود که توسط نیروهای امنیتی و ارتش خنثی شد.

عملیات بعدی، نفوذ یک تیم عملیاتی داعش به کربلا و آماده شدن آنها برای انجام دو عملیات انتحاری در میان زائران بود که تمامی اعضای این تیم توسط نیروهای امنیتی دستگیر شده و دو کمربند انفجاری نیز از آنها کشف شد.

بنا بر اعلام وزارت دفاع عراق، ٢٥ هزار نفر از نیروهای امنیتی وارتش در سال جاری وظیفه تامین امنیت زائران اربعین حسینی را بر عهده داشتند.

بنا بر این اعلامیه، گردان «سرایا العاشورا» از مجموعه گردان‌های «حشد الشعبی» نیز در منطقه «صقلاویه» موفق شده است اعضای تیم پشتیبانی‌کننده و تدارکات عملیات تروریستی انفجار ٥٠ خودروی بمب‌گذاری شده را دستگیر کند.

در جنوب بغداد نیز در «مدائن» دو تروریست که قصد داشتند عملیات انتحاری انجام دهند، توسط نیروهای امنیتی کشته شدند.

در ادامه عملیات آزادسازی مناطق تحت تصرف داعش در عراق نیز امروز ده‌ها تروریست در منطقه جزیره در نزدیکی سامرا کشته شدند که «ابوجهد سوری» یکی از فرماندهان این گروه از جمله آنها است.

در «بیجی» نیز داعش متحمل تلفات زیادی شد و «ابوفاطمه تونسی» یکی از فرماندهان میدانی این گروه کشته شد.

ارتش عراق در پایان این بیانه اعلام کرد که در مراسم امسال هیچ حادثه تروریستی در مسیر زائران رخ نداده که این نشان از قدرت و اشراف اطلاعاتی و امنیتی دولت و نیروهای حشد الشعبی دارد.

مراسم اربعین 94
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر