کد خبر: 327248 A

ایلنا: برخی منابع از استعفای نخست‌وزیر دولت مستعفی یمن در پی اوج‌گیری اختلافات با رئیس‌جمهوری مستعفی این کشور، خبر دادند.

به گزارش ایلنا به نقل از الحیات، خالد بحاح، نخست‌وزیر دولت مستعفی یمن در اعتراض به اصلاحات وزارتی «عبد ربه منصور هادی» رئیس‌جمهوری مستعفی استعفا می‌کند.

طبق این گزارش، در پی اقدام منصور هادی به انجام تغییرات در کابینه (مستعفی) که بدون مشاوره صورت گرفت، بحاح سفر روز جمعه خود به پاریس را لغو کرد و برای رایزنی با احزاب یمنی حاضر در ریاض، وارد عربستان سعودی شده است.

در همین راستا، منابعی در دولت مستعفی یمن اعلام کردند احزاب یمنی و برخی مسئولان در این دولت به اصلاحات وزارتی منصور هادی معترض هستند و تأکید دارند که این اصلاحات در تضاد با قوانین و اصول مطرح شده در طرح شورای همکاری خلیج‌فارس است که بر اساس آن هرگونه تصمیم‌گیری در دولت (مستعفی) باید با همکاری مشترک منصور هادی و بحاح صورت گیرد.

منصور هادی، سه‌شنبه گذشته با صدور احکامی، تعدادی از وزرا و مقام‌های کابینه را تغییر داد. وی در این احکام، «عبد الملک عبدالجلیل المخلافی» را به سمت معاون نخست‌وزیر و وزیر خارجه و سرلشکر «حسین محمد عرب» را به سمت معاون رئیس‌جمهوری و وزیر کشور منصوب کرد.

خالد بحاح استعفای بحاح
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر