کد خبر: 332631 A

ایلنا: دیده‌بان حقوق بشر، روز چهارشنبه اعلام کرد نیروهای ارتش نیجریه «در اقدامی غیرقابل توجیه» صدها تن از مسلمانان شیعه در این کشور آفریقایی را قتل‌عام کرده است.

به گزارش ایلنا به نقل از آسوشیتدپرس، دیده‌بان حقوق بشر در گزارشی متذکر شد نیروهای ارتش نیجریه حتی به روی کودکان شیعه در این کشور شلیک کرده‌اندT بدون آنکه هیچ عمل تحریک‌آمیزی از سوی آنها صورت بگیرد و این حملات به کشته شدن صدها نفر از مسلمانان شیعه در این کشور منجر شده است.

این در حالی است که «سلطان محمد سعد ابوبکر» رئیس شورای عالی امور مسلمانان نیجریه، روز دوشنبه از عملکرد دولت این کشور در تعامل با شیعیان انتقاد و درخصوص اقداماتی که منجر به تحریک مسلمانان می‌شود، هشدار داد.

دیده‌بان حقوق بشر روایت ارتش نیجریه درباره دلایل حمله 3  روزه به مراکز شیعیان در شهر شمالی «زاریا» را زیر سوال برد و تصریح کرد این ادعا که این حمله‌ها بعد از تلاش برای ترور فرمانده ارتش صورت گرفته است، شک‌برانگیز و «بی‌معن» است.

طبق اعلام فعالان حقوق بشر، احتمال می‌رود حدود 1000 نفر از مسلمانان شیعه نیجریه در حمله‌های اخیر ارتش این کشور جان خود را از دست داده‌اند.

حقوق بشر شیعه قتل مسلمان نیجریه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر