کد خبر: 333029 A

ایلنا: در جریان درگیری‌های روز گذشته -جمعه- در مناطق مختلف کرانه باختری تقریبا ۱۱۵ شهروند فلسطینی در اثر اصابت گلوله‌های جنگی و مشقی و یا خفگی در نتیجه استشمام گاز اشک‌آور مجروح و مسموم شدند.

به گزارش ایلنا به نقل از مرکز اطلاع‌رسانی فلسطین، سازمان هلال احمر فلسطین اعلام کرد که در جریان این درگیری‌ها هفت جوان فلسطینی به ضرب گلوله‌های جنگی و ۳۱ نفر به ضرب گلوله‌های مشقی زخمی شدند و ده‌ها نفر دیگر در اثر استشمام گازهای سمی و اشک‌آور مسموم شدند.

شهر رام الله واقع در مرکز کرانه باختری یکی از این مناطق درگیری میان نظامیان صهیونیستی و جوانان فلسطینی بود که در جریان آن چهار جوان فلسطینی در اثر اصابت گلوله جنگی و ۱۹ نفر دیگر در اثر اصابت گلوله‌های مشقی زخمی شدند و ده‌ها نفر دیگر هم در جریان درگیری‌های اردوگاه‌های قلندیه و جلزون در جنوب و شمال این شهر در اثر استنشاق گازهای سمی دچار حالت خفگی شدند.

در جریان درگیری‌هایی هم که در نزدیکی زندان صهیونیستی عوفر در اراضی شهرک بیتونیا واقع در غرب رام الله روی داد، یک جوان فلسطینی از ناحیه پا هدف اصابت گلوله جنگی قرار گرفت و ده‌ها نفر دیگر دچار حالت خفگی شدند.

در شهرک نعلین واقع در غرب شهر رام الله یک شهروند فلسطینی ۴۰ ساله در اثر زیر گرفته شدن با یک خودروی نظامی صهیونیستی زخمی شد و برای مداوا به بیمارستان انتقال داده شد.

علاوه بر این، در جریان درگیری‌هایی که در ورودی این شهرک روی داد، دو جوان فلسطینی دیگر به ضرب گلوله جنگی و دو نفر هم به ضرب گلوله مشقی زخمی شدند و ده‌ها نفر هم در اثر استنشاق گازهای سمی و اشک آور دچار مسمومیت شدند.

شهرک کفر قدوم در شرق شهر قلقیلیه نیز شاهد درگیری‌های مشابه و سرکوب راهپیمایی علیه احداث دیوار حائل و شهرک سازی‌های رژیم صهیونیستی بود که در جریان این درگیری‌ها یک جوان فلسطینی به ضرب گلوله جنگی زخمی شد و ده‌ها نفر دیگر در اثر استنشاق گازهای اشک آور دچار حالت خفگی شدند.

در همین راستا، در جریان درگیری‌هایی که در نزدیکی مسجد بلال بن رباح در مجاورت اردوگاه عایده واقع در شمال شهر بیت لحم در جنوب کرانه باختری روی داد، هفت جوان فلسطینی به ضرب گلوله‌های مشقی زخمی شدند و ده‌ها نفر هم دچار حالت خفگی شدند. در درگیری‌های شهرک خضر در جنوب بیت لحم نیز چهار جوان فلسطینی در اثر اصابت گلوله‌های مشقی زخمی شدند.

از طرف دیگر، نظامیان صهیونیستی جمعه شب پیکر شهید «مهدیه حماد» را که ظهر روز گذشته به ضرب گلوله سربازان ارتش صهیونیستی در داخل خودروی خود در ورودی شهرک سلواد واقع در شرق شهر رام الله به شهادت رسیده بود، به خانواده‌اش تحویل دادند.

بر اساس این گزارش، شهرهای مختلف کرانه باختری، قدس اشغالی و حتی مرزهای نوار غزه روز جمعه شاهد تداوم درگیری‌ها میان جوانان فلسطینی و نظامیان ارتش صهیونیستی بود که در جریان آن یک جوان فلسطینی به نام «هانی رفیق وهدان» (۲۲ ساله) در محله شجاعیه واقع در شرق غزه و «مهدیه حماد» بانوی ۴۰ ساله فلسطینی در مقابل دیدگان چهار فرزندش در شهر رام الله به شهادت رسیدند تا شمار شهدای انتفاضه قدس به ۱۳۷ نفر و شمار مجروحان به بیش از ۱۵ هزار نفر برسد.

انتفاضه قدس درگیری در کرانه باختری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر