کد خبر: 334604 A

دیده‌بان حقوق بشر سوریه گزارش داد:

ایلنا: به گزارش مانیتور، در سال ۲۰۱۵ ، بیش از ۵۵ هزار نفر در سوریه کشته شده‌اند که ۲ هزار و پانصد نفر از آن‌ها کودک بوده‌اند.

به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، کشور سوریه، پنج سال است که درگیر جنگ است و تعداد کل کشته‌شدگان از شروع درگیری‌ها تاکنون، به ۲۶۰ هزار نفر رسیده است.

دیده‌بان حقوق بشر سوریه واقع در انگلستان، اعلام کرد تعداد کل کشته شدگان در سال ۲۰۱۵، کمتر از ۷۶ هزار و بیست و یک کشته شده در سال ۲۰۱۴ بوده است.

به گزارش مانیتور، تنها در سال ۲۰۱۵، ۵۵ هزار و دویست و نوزده نفر جان خود را از دست داده‌اند که شامل ۱۳ هزار و دویست و چهل و نه غیر نظامی بوده است که ۲ هزار و پانصد و هفتاد و چهار کودک در میان این کشته شدگان بوده‌اند.

در سال‌های گذشته، ۷ هزار و هفتصد و نود و هشت نفر از شورشیان و بیش از ۱۶ هزار نفر از شبه نظامیان گروه‌های رادیکالی چون داعش، القاعده و جبهه‌النصره و سازمان‌های مرتبط کشته شده‌اند.

به گزارش دیده‌بان حقوق بشر سوریه، همچنین ۱۷ هزار و ششصد و هشتاد و شش نفر از نیروهای دولتی جان خود را از دست داده‌اند که شامل بیش از ۸ هزار و هشتصد نفر از سربازان ارتش، بیش از ۷ هزار نفر از شبه نظامیان طرفدار دولت و ۳۷۸ نفر از اعضای حزب الله لبنان بوده است.

سوریه دیده بان حقوق بشر سوریه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر