کد خبر: 334802 A

نوری مالکی:

ایلنا: نخست‌وزیر سابق عراق اعلام کرد که اعدام «شیخ نمر» تصمیم اشتباه عربستان بود که به نابود شدن آل‌سعود منجر خواهد شد.

به گزارش ایلنا به نقل از اسپوتنیک، «نوری مالکی» نخست‌وزیر سابق عراق اعلام کرد که اعدام شیخ نمر تصمیم اشتباه دولت عربستان بوده است، تصمیمی که در آینده نزدیک منجر به سقوط آل‌سعود خواهد شد.

وزارت کشور عربستان سعودی امروز-شنبه- درحالی از حکم اعدام ۴۷ نفر به اتهام‌های امنیتی خبر داد که نام شیخ نمر روحانی برجسته شیعه در بین اعدام شدگان آمده است.

در بیانیه وزارت بیانیه وزارت کشور عربستان آمده است: محکومان اعدام شده، پاسگاه‌ها و مقرهای امنیتی و نظامی برای اخلال در امنیت ملی را هدف قرار داده بودند.

پیش از این شیخ نمر در یک تماس تلفنی، خداوند را به‌خاطر سرنوشتی که برایش مقدر کرده است، شکر کرده است و می‌گوید: تمام امور به دست خداوند و تحت نظر اوست و همین برای ما کفایت می‌کند.

شیخ نمر باقر النمر فعال حقوق بشر عربستانی است که در پی اعتراض‌های شیعیان عربستان در سال ۲۰۱۳ بازداشت شد. ۱۵ اکتبر ۲۰۱۴ دادگاه جنایی عربستان سعودی نمر النمر را به دلیل اقدام علیه امنیت ملی و محاربه به اعدام محکوم کرد و در سال ۲۰۱۵، دادگاه عالی عربستان و محمد بن نایف ولیعهد عربستان حکم اعدام سریع و بدون هشدار قبلی شیخ نمر را صادر کردند.

عربستان سعودی نوری مالکی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر