کد خبر: 336483 A

معاون «حزب‌الله»:

ایلنا: معاون دبیرکل حزب‌الله لبنان با اشاره به اشتیاق کشورهای جهان به برقراری روابط با ایران، تأکید کرد نمی‌توان حضور موثر و قوی ایران را در منطقه نادیده گرفت.

به گزارش ایلنا به نقل از المنار، «شیخ نعیم قاسم» معاون دبیرکل حزب‌الله لبنان، روز جمعه در سخنانی تأکید کرد، اختلاف در منطقه اختلافی سیاسی بین دو پروژه است؛ پروژه آمریکایی- اسرائیلی و پروژه مقاومت.  اختلافی بین سنی و شیعه وجود ندارد.»

معاون دبیرکل حزب‌الله در بخشی دیگر از سخنان خود گفت: «عربستان سعودی امروز درصدد تخریب و برهم زدن ثبات منطقه است. عربستان سعودی ضمن حمایت مالی، سیاسی و نظامی از تروریسم تکفیری، همچنین حمایت منطقه‌ای و بین‌المللی را برای آن فراهم کرد و آن را در منطقه ما مستقر کرد.»

وی تصریح کرد: «این رژیم سعودی از قدرت کلمه بیمناک است و از شیخ مجاهد، علامه نمر باقر النمر نیز می‌ترسید، برای اینکه ایشان اقدامات زشت این رژیم را فاش و حقیقت را بیان می‌کرد لذا این روحانی را اعدام کرد.»

وی گفت: «اگر رژیم سعودی معتقد است که حامی مسلمانان است، باید به ما نشان دهد چگونه با اشغالگران اسرائیلی مقابله می‌کند و ملت فلسطین را نجات می‌دهد.»

شیخ نعیم قاسم اظهار داشت که کشورهای منطقه باید از ایران بهره‌مند شوند؛ زیرا این به نفع کل منطقه است نه به نفع تنها جمهوری اسلامی.

وی افزود: « اگر برخی فکر می‌کنند می‌توانند حضور موثر و قوی ایران را در منطقه نادیده بگیرند، پس آنها متوهم هستند. هیچ گزینه‌ای جز همکاری با ایرانی‌ها وجود ندارد؛ زیرا در این صورت قدرتمندتر میشوید ولی اگر با ایران همکاری نکنید شما ضعیف‌تر خواهید شد. کشورهای جهان به دنبال ایران می‌آیند تا از روابط با آن و از قدرتش بهره‌مند شوند در این صورت آنها سود می‌برند و شما زیان.»

ایران حزب الله کشورهای جهان لبنان مسلمانان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر