کد خبر: 336686 A

ایلنا: وزیر خارجه سوریه در دیدار با نماینده سازمان ملل در این کشور، از آمادگی دمشق برای مشارکت در مذاکرات ژنو، خبر داد.

به گزارش ایلنا به نقل از سانا،  «ولید المعلم»  وزیر خارجه سوریه، امروز- شنبه- با «استفان دی‌میستورا» نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد در امور این کشور و هیئت همراه وی دیدار کرد.

دی میستورا در این دیدار  طرحی درباره تلاش‌ها برای حل سیاسی بحران سوریه، پیگیری مذاکرات وین و قطعنامه‌های اخیر شوای امنیت در این زمینه و تحرکات برای برگزاری  گفت‌وگوها میان دولت سوریه و معارضان در اواخر ژانویه، ارائه کرد.

ولید المعلم هم بر اهمیت احترام به قطعنامه‌های شورای امنیت به ویژه قطعنامه‌های مربوط به مبارزه با تروریسم تاکید کرد و گفت: تلاش‌های حل سیاسی و قطعنامه‌های اخیر شورای امنیت در این زمینه با صداقت تلاش‌های مبارزه با تروریسمی ارتباط دارد که مستلزم وادار کردن کشورهای حامی تروریسم به توقف حمایت‌هایشان است.

المعلم بر موضع دمشق مبنی بر ادامه همکاری با نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد در امور سوریه و تلاش‌هایش برای مبارزه با تروریسم و پیشبرد گفت‌وگوها میان سوریها تاکید کرد و افزود: سوریه آماده مشارکت در نشست‌های ژنو در موعد پیشنهادی است.

وزیر خارجه سوریه بر ضرورت دستیابی به فهرست گروه‌های تروریستی و فهرست اسامی معارضان سوری که در نشست ژنو شرکت می‌کنند، تاکید کرد

دولت سوریه سازمان ملل سوریه وزیر خارجه ژنو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر