کد خبر: 337839 A

ولید المعلم:

ایلنا: «ولید المعلم» وزیر خارجه سوریه اعلام کرد که دولت این کشور خواهان اطلاع یافتن از اسامی هیات مخالفانی است که قرار است بر سر میز مذاکرات با نظام سوریه در ژنو بنشینند.

به گزارش ایلنا به نقل از سانا، ولید المعلم گفت که ما آمادگی خود را برای حضور در نشست‌های ژنو اعلام کردیم و «استفان دی میستورا» فرستاده سازمان ملل به سوریه از نتایج سفر خود به دمشق خرسند بود. لازم است که از اسامی هیات مخالفان اطلاع حاصل کنیم چراکه هیات ما نمی‌خواهد با چند شبح مذاکره کند.

معلم افزود، در دیدارهایی که با مقام‌های هندی داشتم، آن‌ها حمایت خود را از موضع سوریه، دولت و «بشار اسد» رئیس‌جمهوری سوریه اعلام کردند. هند می‌تواند نقش فعالی در مبارزه با تروریسم و روند حل بحران سوریه ایفا کند.

وی تاکید کرد: «از نتایج مذاکرات سازنده با وزیر خارجه هند خرسندم. هند نیز از تروریسم تکفیری رنج برده و نگران گسترش پدیده تروریسم است. ما در دیدارهای خود پیشنهاد همکاری امنیتی را برای حمایت از مردم دو کشور و امنیت و ثبات جهانی دادیم.»

ولید معلم در دیدار خود با وزیر خارجه هند تأکید کرده بود که سوریه در مسیر مبارزه با تروریسم و حل سیاسی بحران پیش می‌رود و با دی میستورا در این راستا همکاری کرده است.

وی گفت: «عربستان و ترکیه همچنان به قطعنامه‌های سازمان ملل احترام نمی‌گذارند و از تروریست‌ها حمایت می‌کنند. اگر ترکیه و عربستان و سایر حامیان تروریسم به این قطعنامه‌ها احترام بگذارند و به حمایت از تروریسم پایان بدهند، بخش اعظم بحران حل خواهد شد.»

معلم گفت: «مردم سوریه خود آینده‌شان را تعیین می‌کنند و ما هرگز به تروریست‌هایی که در تحقق اهدافشان با زور شکست خورده‌اند اجازه نخواهیم داد آنچه را که می‌خواهند از طریق مذاکرات سیاسی به دست آورند. مردم سوریه پایدار هستند و به تلاش خود برای مبارزه با تروریسم ادامه می‌دهند و در ‌‌نهایت پیروز خواهند شد.»

وزیر خارجه هند نیز گفت که کشورش همچنان تروریسم را یک مشکل خطرناک می‌داند و معتقد است که برخی کشورهای اروپایی و آمریکا پس از رسیدن تروریسم به کشور‌هایشان خطر تروریسم را درک کردند.

وی حمایت هند از سوریه برای مبارزه با تروریسم و نیز هماهنگی موجود میان سوریه و روسیه را در همین راستا دانست.

ولید معلم در سفر خود به هند با مقام‌های این کشور درباره اوضاع خاورمیانه و راه‌های مقابله با تروریسم گفت‌وگو کرده است.

ولید المعلم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر