کد خبر: 359641 A

معاون رهبر حزب کارگر انگلیس:

ایلنا: معاون رئیس حزب کارگر انگلیس مدعی است که نخست‌وزیر این کشور می‌بایست بدلیل نارضایتی عمومی از افشای نامش در اسناد پاناما، استعفا دهد.

به گزارش ایلنا به نقل از اسپوتنیک، «تام واتسون» معاون رئیس حزب کارگر انگلیس گفت «دیوید کامرون» نخست وزیر این کشور می‌بایست بدلیل نارضایتی عمومی از حضور نامش در «اسناد پاناما»، از سمت خود استعفا دهد.

کامرون در مصاحبه خبری روز گذشته-پنجشنبه-  این ادعا را پذیرفت که سهام خود در صندوق‌های سرمایه گذاری پدرش به نام «هلدینگ بلیرمور» را فروخته است.

واتسون به «اسکای نیوز» گفت: «کامرون دیگران را بخاطر اشتباهات اخلاقی در زندگی محکوم می‌کند در حالیکه می‌دانیم وی خود سرمایه گذاری‌های از این نوع (غیراخلاقی) داشته است و این دال بر دو گانگی رفتار است که مردم آن را دوست ندارند».

نخست وزیر انگلیس گفت سهام‌های خود و همسرش را به ارزش حدود 30 هزار پوند، فروخته‌ است. وی اصرار داشت که سرمایه پدرش (در قالب هلدینگ بلیمور) برای خودداری از پرداخت مالیات نبوده و تاکید کرد که چیزی برای پنهان کردن ندارد.

در مصاحبه ای که امروز-جمعه- توسط «اسکای نیوز» منتشر شد، واتسون گفته است که کامرون باید به سوالات بیشتری درباره  این اتهامات پاسخ دهد و ممکن است مجبور به برکناری شود.

رئیس حزب کارگر افزود: «وی باید به طور کامل شفاف سازی کند. این کافی نیست که فقط بگوید اظهارنامه مالیاتی اش را منتشر می کند زیرا این نشان دهنده مبلغ سرمایه گذاری های او نیست.»

روزنامه آلمانی « زوددویچه تسایتونگ » روز یکشنبه با انتشار اسنادی، تعدادی از رهبران فعلی و سابق جهان را به توطئه‌های برون مرزی متهم کرد . این ادعا متوجه شرکت حقوقی «موساک فونسکا» ،یک شرکت پانامایی برای فروش شرکت های برون مزی است. افشاگری این روزنامه آلمانی به افشاگری «اسناد پاناما» مشهور شده است.

اسناد پاناما افشاگری اسناد پاناما استعفای دیوید کامرون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر