کد خبر: 368666 A

رهبر شبکه حقانی:

رهبران گروه‌ تروریستی طالبان و شبکه حقانی درصدد آن هستند که برای مبارزه با دشمنان مشترک با یکدیگر همکاری کنند. این اتحاد ، دولت افغانستان را با بحران جدی روبه رو می‌‌کند.

به گزارش ایلنا به نقل از آسوشیتدپرس، پس از آن‌که رهبر شبه نظامیان «حقانی» مستقر در پاکستان، قائم مقام خود را برای ایفای نقش کلیدی در اتحاد شورشیان منصوب کرد، این گروه درصدد گسترش روابط خود با طالبان برآمده است.

تسلط شبکه تروریستی حقانی، به طور قابل توجهی می‌تواند به تقویت طالبان و قدرت طلبی آن برای حملات و درگیری‌های شدید در افغانستان منجر شود.

طالبان با بمب‌گذاری ماه اخیر در کابل که به مرگ ۶۴ نفر منجر شد، قدرت خود را در مرگ‌بار‌ترین حمله سال‌های اخیر در پایتخت افغانستان به نمایش گذاشت. کار‌شناسان معتقدند که این اقدام تروریستی برای آن‌که به تنهایی و بدون کمک شبکه حقانی صورت گرفته باشد، بیش از حد پیچیده بوده است.

مکالمات ضبط شده نشان می‌دهد که نشست رهبری طالبان که ماه گذشته در یک مکان نامعلوم برگزار شد، بر جنگ و استراتژی‌های مبارزه متمرکز بوده است. در طول این جلسه «سراج‌الدین حقانی» از طالبان خواسته است که به صف‌آرایی آن‌ها بپیوندد.

رهبر شبکه حقانی همچنین تاکید کرد که طالبان باید اختلاف‌های داخلی خود را کنار گذاشته و روی مبارزه با دولت، متمرکز شوند.

وی معتقد است که که دشمن مشترک آن‌ها «کافر خارجی» است و نه هیچ کس دیگر.

 

افغانستان اتحاد طالبان و شبکه حقانی سراج‌الدین حقانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر