کد خبر: 370645 A

مقام‌های واشنگتن:

مقام‌های آمریکا اعلام کردند که اگر دولت جدید لیبی در راستای مبارزه با داعش و اجرای ملزومات معافیت از تحریم گام بردارد، شرایط ممنوعیت‌ تسلیحاتی را تسهیل خواهیم کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، مقام‌ها و دیپلمات‌های آمریکایی گفته‌اند که دولت این کشور آمادگی خود را برای تسهیل شرایط ممنوعیت صادرات سلاح به لیبی اعلام کرده است. این اقدام در راستای کمک به دولت نوپای وفاق ملی لیبی برای مبارزه با داعش صورت می‌گیرد.

 سازمان ملل -به حمایت کاخ سفید- درصدد معافیت و برداشتن تحریم‌های لیبی است. تحریم‌های شورای امنیت در سال ۲۰۱۱ در جریان تلاش ناموفق «معمر قذافی» رهبر سابق لیبی برای سرکوب قیام مردمی اعمال شد.

یک مقام ارشد رسمی آمریکا در مصاحبه با خبرگزاری فرانسه گفت: «اگر دولت لیبی فهرستی مفصل و منسجم از آنچه قرار است برای جنگ علیه داعش و پاسخ به ملزومات معافیت به کار گیرد، ارائه کند، اعضای شورای امنیت به طور جدی مسئله تسهیل و لغو تحریم‌ها را مورد توجه قرار خواهند داد.»

سرنگونی قذافی با کمک نیروهای هوایی ناتو صورت گرفت و وی در اکتبر سال ۲۰۱۱ کشته شد. اما وضعیت لیبی همچنان آشوب‌زده و بحرانی باقی مانده است.

 

مبارزه علیه داعش تحریم‌های تسلیحاتی لیبی لغو تحریم‌های تسلیحاتی لیبی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر