کد خبر: 370699 A

برای نخستین بار؛

یکی از دو ژنرال چهار ستاره زن در نیروی هوایی آمریکا، به مقام فرماندهی یگان جنگی نیروی هوایی ارتش منصوب شد.

به گزارش ایلنا به نقل از آسوشیتدپرس، نیروی هوایی آمریکا تنها دو ژنرال چهار ستاره زن دارد. یکی از آن‌ها نخستین زنی است که به عنوان فرمانده عالی‌رتبه یگان جنگی نیروی هوایی آمریکا منصوب شده است.

 ژنرال «لوری جی. رابینسون» امروز –جمعه-، فرماندهی دفاعی نیروی هوایی شمال آمریکا و فرماندهی نیروهای شمالی در «کلرادو» را بر عهده می‌گیرد.

افرادی که رابینسون را می‌شناسند، وی را تجلی نسل جدیدی از رهبران نظامی آمریکا می‌دانند. وی فردی است که نیروی هوایی را فقط پرواز و جنگ نمی‌داند بلکه معتقد است نیروی هوایی نقش گسترده‌ای در حوزه‌های هوا و فضا، امنیت سایبری و هواپیماهای بدون سرنشین دارد.

 «ماریا کارل» سرهنگ بازنشسته نیروی هوایی که در شورای امور نظامی در اتاق بازرگانی «هاوایی» خدمت می‌کند، گفته است: «ژنرال رابینسون بازتاب تغییر و تحول در نیروی هوایی آمریکا است».

کارل تحت نظر رابینسون خدمت نمی‌کند اما زمانی که رابینسون رئیس نیروی هوایی اقیانوسیه در پایگاه مشترک «پرل هاربر-ایکام» بوده، با وی در اتاق بازرگانی همکاری کرده است.

 رابینسون تا زمانی که به طور رسمی ماموریت جدید خود را در پایگاه نیروی هوایی «پترسون» در «کلرادو اسپرینگز» آغاز نکرده است، نمی‌تواند با رسانه‌ها مصاحبه‌ کند.

 

اولین فرمانده زن نیروی هوایی آمریکا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر