کد خبر: 371342 A

ان‌پی‌آر گزارش داد؛

معاون احتمالی نامزد حزب دموکرات و وزیر خارجه سابق این کشور، از میان سناتورهای ایالات مهم، وزرای اسپانیایی‌زبان دولت یا زنان قدرتمند ترقی‌خواه انتخاب خواهد شد.

به گزارش ایلنا به نقل از ان.پی.آر، «هیلاری کلینتون» نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا معاون احتمالی خود را از میان سه گروه دیل انتخاب خواهد کرد:

۱. سناتورهای ایالت‌های اصلی و مهم

 «شرود براون» سناتور اوهایو گفته است: «علاقه‌ای به سمت معاونت ندارد» اما آن را رد نمی‌کند. اگر کلینتون به حمایت براون در رقابت‌های ایالت‌ اوهایو نیاز داشته باشد، وی می‌تواند بسیار مفید باشد. او واسطه خوبی برای ارتباط با رای‌دهندگان یقه آبی و یقه سفید –کارگران و کارمندان – که ممکن است به «برنی سندرز» و «دونالد ترامپ» رای دهند، است.

۲. اعضای اسپانیایی‌زبان کابینه

 «خولین کاسترو» وزیر مسکن و شهرسازی است. وی شهردار سابق «سن آتونیو» و «تگزاس» نیز بوده است. وی یک جوان آمریکایی-مکزیکی است که برای حضور در مجامع عمومی بسیار مناسب است. «تام پرز» وزیر کار نیز یک دورگه آمریکایی-دومینیکنی است. هردوی این‌ها می‌توانند به کلینتون در جذب آرای اسپانیایی زبان‌ها کمک کنند.

۳. زنان ترقی‌خواه و قدرتمند

 «الیزابت وارن» یک زن قهرمان و ترقی‌خواه است. وی می‌تواند برای جذب آرای برنی سندرز به سمت کلینتون کمک کند. از طرف دیگر، وارن نشان داده است که تمایل زیادی به مبارزه با ترامپ دارد. وارن در توئیتر خود با نامزد احتمالی حزب جمهوری‌خواه به طور لفظی شد. ترامپ وی را الیزابت وارن «مسخره» نامید. در مقابل او نیز ترامپ را «خودشیفته» و «نژادپرست» لقب داد.

 

معاون احتمالی نامزد دموکرات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر