کد خبر: 371355 A

سازمان ملل:

ایلنا: فرستاده ویژه سازمان ملل به یمن تأکید کرد، هر چند مذاکرات صلح در کویت ادامه دارد، ولی پیشرفت در آن تقریبا کُند است.

به گزارش ایلنا به نقل از النشره، «اسماعیل ولد الشیخ احمد» فرستاده ویژه سازمان ملل به یمن تأکید کرد، پیشرفت در مذاکرات صلح یمن در کویت «مستمر ولی تقریبا کُند است»، از طرف‌های ذی‌ربط می‌خواهم با توجه به اوضاع اقتصادی و انسانی کنونی یمن، روند رایزنی‌ها را تسریع کنند.

الشیخ احمد با بیان این‌که موضوع‌های مطرح شده پیچیده هستند و باید با دقت و تامل بررسی شوند، گفت: «جلسات امروز بر تصور کلی مرحله آتی در سطوح سیاسی و امنیتی متمرکز بود. دو طرف در مقابل تصمیم‌ها و مسائل سرنوشت‌سازی در این مرحله مهم هستند.»

مذاکرات صلح یمن در کویت در حالی وارد چهارمین هفته خود شده، که طبق اعلام منابع آگاه پیشرفت ملموسی در آن حاصل نشده است. در همین راستا، «صباح الخالد الصباح» وزیر خارجه کویت و معاون وی «خالد الجارالله» نشست‌های جداگانه‌ای را با دو طرف یمنی برگزار کردند.

وزیر خارجه کویت تصریح کرد، مشروعیت قانون اساسی و اصولی که بر سر آن توافق صورت گرفت مسائل سرنوشت‌سازی هستند که نمی‌توان آن‌ها را نادیده گرفت.

مذاکرات صلح یمن مذاکرات کویت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر