کد خبر: 375536 A

سازمان ملل:

ایلنا: فرستاده ویژه سازمان ملل متحد به یمن بر نزدیک شدن طرف‌های یمنی در مذاکرات کویت به توافق ابتدایی با اصول مشخص جهت رسیدن به توافق فراگیر، تأکید کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از رای الیوم، «اسماعیل ولد الشیخ احمد» فرستاده ویژه سازمان ملل به یمن، عصر شنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد «مذاکرات کنونی صلح یمن در کویت شدن به توافق ابتدایی با اصول مشخص جهت رسیدن به توافق فراگیر میان طرف‌ها نزدیک شده است.»

الشیخ احمد گفت: «در دیدار با هیات صنعا، درباره مسائل اصلی از جمله جزئیات و مکانیسم عقب‌نشینی، تحویل سلاح و ازسرگیری مذاکرات و بازپس‌گیری نهادهای حکومتی مورد بحث قرار دادم.»

این مقام سازمان ملل در ادامه گفت: « کمیته زندانیان و بازداشت شدگان و کسانی که در اقامت اجباری هستند نیز نشست برگزار کردند و طی این نشست هیات صنعا بیانیه‌های ویژه خود درباره اسرا را تحویل داد. قرار است هیات دولت مستعفی یمن نیز امروز بیانیه‌های خود را تحویل بدهد. ما این بیانیه‌ها را بررسی خواهیم کرد تا برای پیشرفت این پرونده بهترین راهکار را انتخاب کنیم.»

این در حالی است که منابع نزدیک به جنبش «انصارالله»، روز شنبه از تبادل 1000 اسیر میان طرفین درگیر در این کشور تا قبل از ماه رمضان، خبر دادند.

سازمان ملل متحد کویت یمن اسماعیل شیخ ولد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر