کد خبر: 378767 A

پیام العبادی به سران عرب:

نخست‌وزیر با ارسال پیام‌هایی به سران و حکام برخی کشورهای عربی، تأکید کرده که داعش دشمن آنهاست نه بسیج مردمی.

به گزارش ایلنا به نقل از السومریه‌نیوز، «جاسم البیاتی» نماینده «ائتلاف دولت قانون» در پارلمان عراق خبر داد، «حیدر العبادی» نخست‌وزیر این کشور با ارسال پیام‌هایی به روسای جمهوری و پادشاهان برخی کشورهای عربی، تلاش کرده است تا واقعیت عملیات آزادسازی «فلوجه» را برای آنها تشریح کند.

البیاتی تصریح کرد که «فضای رسانه‌ای شکل گرفته علیه بسیج مردمی به دلیل اقدام‌های برخی رسانه‌های عربی به‌ویژه در منطقه و تلاش آنها برای به تصویر کشیدن نبرد آزادسازی فلوجه تحت عنوان کشتار و جنایت، باعث شد که حیدر العبادی با ارسال پیام‌هایی به پادشاهان و سران عرب در منطقه و شمال آفریقا، واقعیت‌ها را برای آنها توضیح دهد.»

البیاتی افزود، العبادی به سران و پادشاهان عرب تأکید کرد که باندهای تروریستی داعش دشمن همه آنها است و نه بسیج مردمی. العبادی همچنین در این پیام‌ها به موضوع آوارگان و تلاش‌ها برای کمک به آنها اشاره کرده است.

طبق گفته این منبع، نخست‌وزیر عراق پیام‌هایی را از طریق هیات‌های رسمی برای «عبدالفتاح السیسی» رئیس‌جمهوری مصر، «عبدالله دوم» پادشاه اردن، «قابوس بن سعید» سلطان عمان، «خلیفه بن زاید» رئیس امارات و «صباح الاحمد الصباح» امیر کویت ارسال کرده است.

داعش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر