کد خبر: 380231 A

عبدالملک المخلافی:

ایلنا: وزیر خارجه دولت مستعفی یمن اظهار داشت، فرستاده ویژه سازمان ملل متحد به یمن طی دو روز آینده طرح خود برای حل بحران این کشور را ارائه می‌دهد.

به گزارش ایلنا، «عبدالملک المخلافی» وزیر خارجه دولت مستعفی و فراری یمن در گفت‌وگو با روزنامه «الشرق الاوسط»، اعلام کرد طرح یا نقشه راه سازمان ملل برای حل بحران یمن تاکنون ارائه نشده است.

المخلافی که رئیس هیات دولت مستعفی در مذاکرات صلح یمن در کویت است، تصریح کرد، بر اساس اطلاعاتی که دریافت کرده‌ایم، پیش‌بینی می‌شود طرحی که «اسماعیل ولد الشیخ احمد» فرستاده ویژه سازمان ملل به یمن برای حل بحران تدوین کرده است، طی دو روز آینده ارائه می‌شود.

وی بر عقب‌نشینی نیروهای «انصارالله» از مناطق تحت تصرف‌شان تأکید کرد و افزود که جامعه جهانی نیز به قعطنامه ۲۲۱۶ شورای امنیت و مراجع مرتبط در این‌خصوص متعهد است.

وزیر خارجه دولت مستعفی یمن در ادامه گفت که پس از دیدار «عبد ربه منصور هادی» (رئیس‌جمهور مستعفی یمن) با «تمیم بن حمد» امیر قطر و «بان کی‌مون» دبیرکل سازمان ملل تضمین‌هایی مکتوب دریافت کرده‌ایم و در مقدمه هر راه‌حلی، بر اجرای قطعنامه ۲۲۱۶ سازمان ملل و قطعنامه‌های مرتبط با آن تصریح خواهد شد.

سازمان ملل متحد یمن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر