کد خبر: 380322 A

دبیرکل «حزب‌الله» لبنان:

دبیرکل حزب‌الله لبنان در دیدار با جمعی از رزمندگان این گروه، به نقش‌آفرینی‌های منفی ترکیه و رئیس‌جمهوری آن در سوریه پرداخت و متذکر شد که حتی نماز خواندن در حلب برای اردوغان محال شده است.

به گزارش ایلنا به نقل از السفیر، «سید حسن نصرالله» دبیرکل حزب‌الله لبنان، هفته گذشته در دیدار با شماری از رزمندگان جبهه‌های جنوبی و نیز مبارزان در سوریه بر آمادگی مقاومت برای مقابله با تمامی سناریوها و تحولاتی تأکید کرد که احتمال دارد اتفاق بیفتند.

سید حسن نصرالله ضمن اشاره به تحولات سوریه و به‌ویژه نقش طرف‌های بین‌المللی و منطقه‌ای در آن،  نقش ترکیه و رؤیای «رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهور آن مبنی بر اقامه نماز در مسجد «اموی» دمشق را متذکر شد و گفت: «حتی نماز خواندن در حلب برای اردوغان محال شده است.»

نصرالله به تلاش‌های بی‌وقفه کشورهای غربی و عربی برای مخدوش کردن وجهه مقاومت اشاره و بر لزوم الگو گرفتن از پیامبر اکرم (ص) و ائمه در جنگ‌ها تأکید کرد.

سید حسن نصرالله با تأکید بر این‌که داعش و دیگر گروه‌های تکفیری از مسائل طایفه‌ای برای تحریک و بسیج علیه مقاومت و اعضایش استفاده می‌کنند، تصریح کرد: «این جنگ، جنگ سنی و شیعه نیست بلکه جنگ علیه گروه‌های تکفیری است که مردم و همچنین مرزهای کشورها را به رسمیت نمی‌شناسند.»

حزب الله سید حسن نصرالله حلب
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر