کد خبر: 380400 A

رئیس‌جمهوری کره‌جنوبی:

ایلنا: ئیس جمهوری کره جنوبی تصریح کرد که تا زمان خلع سلاح کامل اتمی کره‌شمالی، هیچ‌گونه مذاکره‌ای با این کشور نخواهیم داشت.

به گزارش ایلنا به نقل از یونهاپ، «پارک گئون های» که در پارلمان جدید کره‌جنوبی صحبت می‌کرد، گفت که چنین پیشنهادهایی برای مذاکرات، بدون برداشتن گام‌هایی در راستای خلع سلاح اتمی تنها فریبی برای تغییر وضعیت موجود و رهایی از تحریم‌ها است.

وی ادامه داد: «هیچ گونه سازشی در مورد مسائل امنیتی که به طور مستقیم به زندگی ما و ایمنی شهروندان ارتباط دارد، قابل تحمل نیست.»

تنش ها بر سر برنامه موشک‌های بالستیک و اتمی کره‌شمالی پس از آن که پیونگ‌یانگ در تاریخ ششم ژانویه عنوان کرد که موفق به آزمایش یک بمب هیدروژنی و قرار دادن یک ماهواره در مدار زمین شده، شدت گرفت.

ماه گذشته میلادی پیونگ‌یانگ، سئول را به پذیرش پیشنهادهای خود برای مذاکرات نظامی و برداشتن گام‌های لازم برای وحدت ملی تشویق کرد. این موضوع منجر به کاهش یافتن تنش‌ها در شبه جزیره کره شده است. کره‌جنوبی چنین پیشنهادهایی را رد کرده و خواستار «چرخش جدی» به سوی خلع سلاح اتمی شده است.

کره شمالی و جنوبی در حال حاضر به طور رسمی در جنگ بوده و پس از جنگ دو کره در سال های 1950 تا 1953 میلادی هیچ قرارداد صلحی میان آن دو امضا نشده است.

 

مذاکرات دو کره رئیس‌جمهوری کره‌جنوبی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر