کد خبر: 381940 A

ایلنا: رئیس سازمان سیا اقرار کرد " جنگ علیه تروریسم" موثر نبوده و نسبت به حملات جدید هشدار داد

به گزارش ایلنا به نقل از اسپوتنیک، برنان با حضور در کمیسیون اطلاعاتی سنا عنوان کرد: " متاسفانه علی رغم همه پیشرفت های ما علیه داعش در زمین‌های نبرد و در حوزه‌های تجاری و اقتصادی، تلاش‌های ما نتوانسته است تا ظرفیت های تروریستی و دسترسی‌های گسترده جهانی این گروه را کاهش دهد."

" منابع مورد استفاده برای داعش بسیار اندک شده و ممکن است در مورد قلمرو حاکمیت، توان نظامی و منابع مالی خود برای ظرفیت های تروریستی دچار شکست های سهمگین تری نیز شود"

برنان در ادامه داعش را یک "نیروی متخاصم قوی" خوانده و حتی عنوان کرد که شمار جنگجویان داعش در حال حاضر بسیار بیشتر از تعداد شمار اعضا القاعده در زمان اوج خود است.

این هشدار ها در حالی عنوان می‌شود که بیش از 16 سال از حضور نظامی آمریکا در خاور میانه گذشته است. ائتلافی از 60 کشور به رهبری آمریکا تاکنون عملیات نظامی مشترکی بر علیه داعش در عراق و سوریه به انجام رسیده است.

سخنان این مقام آمریکایی موید هشدارهای چپ گرایانی است که استراتژی‌های نظامی برای شکست تروریسم را تنها عامل افزایش اقدامات تروریستی می‌دانند.

یکی از موسسات عنوان داشت: " باید به وضوح تصریح شود که ما با بمباران نخواهیم توانست داعش را از میان ببریم."

هر چند برنان به نظر نمی‌رسد که تمایلی به تغییر تاکتیک‌ها داشته باشد. وی عنوان کرد که سازمان سیا به "حرکت سخت و بلند مدت" خود بر عیله گروه‌های تروریستی ادامه خواهد داد. بر اساس گفته‌های او " اکنون به دنبال تشدید اقدامات تروریستی برای گسترش سلطه خود بر تروریسم جهانی است. "

وی در نهایت در پاسخ به سوالی در زمینه اقدامات احتمالی این سازمان برای مقابله با ظرفیت‌های تبلیغات تروریستی جهانی این گروه عنوان کرد که، سازمان سیا تمام تلاش خود را معطوف به شناسایی منابع پروپاگاندیستیک و اقدامات تبلیغاتی مرتبط خواهد کرد.

داعش جان برنان آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر