کد خبر: 386240 A

ایلنا: انتخابات فدرال استرالیا برای تعیین نمایندگان جدید پارلمان و انتخاب نخست‌وزیر جدید، آغاز شد.

به گزارش ایلنا به نقل از آسوشیتدپرس، پس از سال‌ها آشفتگی سیاسی، شهروندان استرالیا به همراه رهبران احزاب عمده این کشور که مدعی تغییرات در وضعیت پرآشوب و بی‌نظم کنونی هستند، راهی صندوق های رای‌گیری شدند.

این انتخابات تقابل ائتلاف دولت محافظه کار علیه حزب کارگر میانه چپ را رقم می‌زند و به دوره‌ای از ناآرامی‌های گسترده در نظام سیاسی این کشور پایان خواهد داد. احزاب سیاسی استرالیا می‌توانند رهبران خود را تحت شرایط خاصی تغییر دهند و این کار را در سال های اخیر بارها انجام داده‌اند. در صورت پیروزی حزب کارگر، «بیل شرتن» رهبر این حزب پنجمین نخست‌وزیر این کشور در سه سال اخیر خواهد بود.

تعیین نخست‌وزیر جدید استرالیا با ناآرامی‌های جهانی در پی برگزیت همراه شده است که در نهایت مالکوم ترنبال، نخست‌وزیر این کشور را بر آن داشت که به تغییرات گسترده متعهد شود.

وی در یکی از سخنرانی‌های اخیر خود گفت: «درجهان آشفته و مردد کنونی حزب کارگر تنها به تردیدها می افزاید. آنها هیچ چیزی در رابطه با اشتغال، رشد اقتصادی و آینده اقتصادی برای ما ارائه نکرده‌اند.»

حزب کارگر در مقابل، این حزب را متهم به از هم پاشیدگی و عدم انسجام کرده است. بیل شرتن با اشاره با حزب محافظه کار تصریح کرد: «بدون وحدت، ثبات حاصل نخواهد شد.»

 

انتخابات استرالیا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر