کد خبر: 386446 A

اسپوتنیک:

ایلنا: برخی گزارش‌ها حاکی از آن است که سرکرده داعش دستور حملات در فرودگاه استانبول را داده است.

به گزارش ایلنا به نقل از اسپوتنیک، ‌ بر اساس گزارش‌های به دست آمده توسط منابع خبرگزاری اسپوتنیک در نیروهای امنیتی ترکیه، ‌آنکارا به عنوان یک هدف قابل دسترسی و آسان از سوی نیروهای داعش دیده می‌شود.

۱۹ تا ۴۴ قربانی حملات تروریستی اخیر در استانبول تبعه خارجی بوده‌اند. این موضوع، واقعیتی است که از سوی بسیاری از تروریست‌ها که با فشار‌های امنیتی بالا در اروپا روبه‌رو هستند، برای هدف قرار دادن اتباع خارجی قابل اهمیت است.

کار‌شناسان امنیتی ترکیه بر این باورند که تصمیم به حملات در این فرودگاه از سوی سرکرده داعش گرفته شده و «عثمان وادینف» شبه‌نظامی چچنی که دو سال پیش به داعش پیوسته است، بر اساس این دستور موظف به سازماندهی این حملات شده است. در همین راستا شبه نظامیان خارجی برای عدم شناسایی انتخاب شده‌اند.

دو ماه قبل از حملات در فرودگاه استانبول، ‌ عمر وادینف از مرز‌های ترکیه عبور کرده و چندین بار از این فرودگاه دیدن کرده است.

بر اساس گزارش‌های منتشر شده این حملات ۴۴ کشته و بیش از ۲۰۰ زخمی بر جای گذاشته است و از سوی تروریست‌هایی از کشور‌های ازبکستان، ‌چچن و قرقیزستان انجام ده است. تروریست‌ها از داغستان حدود یک ماه پیش به ترکیه آمدند.

 

ترکیه ابوبکر بغدادی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر