کد خبر: 386539 A

ایلنا: انتخابات در استرالیا با رقابتی سنگین در حال پیگیری است. نتایج اولیه حاکی از پیشروی حزب کارگر مخالف دولت این کشور است.

به گزارش ایلنا به نقل از رویترز، شمارش‌های اولیه در انتخابات ملی استرالیا حاکی از گرایش عمده به حزب کارگر مخالف است. گرایشی که نگرانی‌ها در رابطه با محرومیت مالکوم ترنبال از کسب آرا اکثریتی را برای اجرا اصلاحات عمده اقتصادی، گسترش داده است.

رهبر حزب محافظه کار استرالیا که رهبریت ائتلاف این کشور را نیز بر عهده دارد با در دست گرفتن مجالس این کشور در ماه می در تلاش است تا  شرکت کنندگان مستقل در سنا این کشور را بیرون کرده چرا که آنان با طرح های ارائه شده او در زمینه کاهش مالیات شرکت ها مخالفت کرده است.

در هر حال اقدام ترنبال ریسک مواجه با چالش های سنگینی از سوی حزب کارگر مخالف و قانونگذاران مستقل را خواهد داشت. مخالفانی که می‌توانند با کسب صندلی‌های مورد نیاز توازن قدرت در سنا و مجلس عوام را بر هم بزنند.

با بسته شدن صندوق ها در سراسر این کشور، کمیسیون انتخاباتی استرالیا از گرایش سه درصدی آرا به نفع حزب کارگر در شمارش 20 درصدی آرا حکایت دارد. این گزارش‌ها عنوان داشته که تاکنون 63 صندلی از آن ائتلاف و 62 صندلی دیگر از آن حزب کارگر است.

حزب کارگر نیازمند کسب چهار درصد بیشتر آرا برای پیروزی در دولت است اما یک گرایش عمده کوچکتر ائتلاف این کشور را به تشکیل دولت اقلیتی مجبور خواهد کرد.  

استرالیا مالکوم ترنبال حزب کارگر استرالیا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر