کد خبر: 390155 A

ایلنا: دفتر والی هلمند در جنوب افغانستان اعلام کرده که شش عضو گروه طالبان در درگیری درون‌گروهی و چهار عضو دیگر این گروه در حمله هوایی کشته شده‌اند.

به گزارش ایلنا به نقل از بی‌بی‌سی، دفتر مطبوعاتی والی هلمند در اطلاعیه‌ای بر اساس گزارش‌های نهادهای امنیتی نوشته که دو دسته از اعضای گروه طالبان در اطراف شهر «گرشک» با هم درگیر شدند که در اثر آن پنج «پاکستانی» در یک جناح این درگیری کشته شدند و نفر ششم در طرف دیگر درگیری کشته شد.

بر اساس این اطلاعیه، اخیراً درگیری‌های درون‌گروهی طالبان در هلمند افزایش یافته است.

پس از اعلام مرگ «ملا عمر» رهبر اسبق گروه طالبان، این گروه به دو بخش منشعب شد و برخی منابع دولتی گفته‌اند که این گروه به هشت بخش تقسیم شده، اما گروه به سرکردگی «ملا اختر منصور» رهبر سابق طالبان این انشعاب‌ها را تکذیب کرده است.

بر اساس یک خبر دیگر، دفتر والی هلمند از کشته شدن یک فرمانده طالبان با سه فرد تحت امرش در اثر حمله هوایی در منطقه «نادعلی» خبر داده است.

دفتر والی هلمند گفته که این فرمانده «ملا اسماعیل» نام داشته که اصالتا اهل ولایت قندهار بوده اما مسئولیت نظامی گروه طالبان را در نادعلی به عهده داشته است.

در هفته‌های اخیر حملات هوایی علیه گروه طالبان در مناطق مختلف افغانستان افزایش یافته است.

پس از آن‌که نیروهای آمریکایی اجازه یافتند به صورت مستقیم در جنگ با طالبان درگیر شوند، این حملات شدت بیشتری یافته است.

گروه طالبان در واکنش به این دو خبر اظهار نظری نکرده، اما گفته که یک نفوذی این گروه سه مامور پلیس را در منطقه «نهر سراج» ولایت هلمند کشته و خودش به این گروه پیوسته است.

 

طالبان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر