کد خبر: 392565 A

ایلنا: عناصر یکی از گروه‌های معارض سوری تحت حمایت آمریکا یک کودک فلسطینی را به اتهام جنگیدن در کنار ارتش سوریه، اعدام کردند.

به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، عناصر گروه شورشی «نورالدین الزنکی»که تحت حمایت آمریکا است، روز سه‌شنبه ویدیویی را از سربریدن یک کودک در شمال سوریه منتشر کردند.

در این ویدیو عناصر این گروه تروریستی پس از متهم کردن یک کودک به جنگیدن در کنار نیروهای ارتش سوریه، وی را در منطقه‌ای در شمال حلب سر بریدند.

«عبدالله عیسی» کودک فلسطینی مقیم یکی از اردوگاه‌های فلسطینیان در «حندرات» بود.

در این ویدیو، یکی از عناصر مسلح در پشت کامیون با چاقویی سر این کودک را می‌برد، و یکی دیگر از عناصر مسلح که در کنار وی ایستاده، فریاد می‌زند: «هیچ کس را در حندرات رها نمی‌کنیم.»

 عناصر مسلح الزنکی، این کودک فلسطینی را به عضویت در «تیپ قدس» (از گروه‌های فلسطینی حامی ارتش سوریه) متهم کرده بودند.

در همین راستا، «رامی عبدالرحمن» مدیر مرکز موسوم به «دیده‌بان حقوق بشر سوریه» (وابسته به معارضان) تصریح کرد: «این کودک که حدود 13 ساله بود، در منطقه حندرات بازداشت شد، ولی او را در منطقه «المشهد» در شرق محل بازداشتش که تحت کنترل معارضان است، اعدام کردند.»

وزارت خارجه آمریکا در واکنش به جنایت این گروه معارض، اعلام کرد که اگر گزارش‌ها درخصوص سر بریدن یک فلسطینی توسط معارضان سوری تایید شود، واشنگتن در حمایتش از معارضان تجدیدنظر می‌کند.

معارضان سوری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر