کد خبر: 392577 A

سخنگوی «انصارالله»:

ایلنا: سخنگوی هیات انصارالله در مذاکرات یمن با بیان این‌که عربستان سعودی در روند مذاکرات صلح در یمن سنگ‌اندازی می‌کند، تصریح کرد که این مذاکرات به نقطه صفر بازگشته است.

به گزارش ایلنا، «محمد عبدالسلام» رئیس هیات انصارالله در مذاکرات صلح یمن در کویت طی گفت‌وگویی با تلویزیون «المیادین»، تأکید کرد، «هیات صنعا» راه‌حل سیاسی که در بردارنده حضور «عبدربه منصور هادی» رئیس‌جمهوری مستعفی یمن در قدرت باشد را قبول نمی‌کند.

عبدالسلام تصریح کرد، مذاکرات گروه‌های یمنی در کویت به نقطه زیر صفر رسیده است و در واقع، هیات دولت مستعفی از عربستان سعودی دستور می‌‌‌گیرد.

این رهبر انصارالله هشدار داد، در صورتی‌که عربستان سعودی به سنگ‌اندازی‌ها در روند مذاکرات برای حل بحران ادامه دهد، نیروهای یمنی درگیری‌ها در «جیزان» منطقه مرزی عربستان را تشدید خواهند کرد.

وی خاطرنشان کرد، نتیجه مذاکرات نشان می‌دهد که طرف مقابل در جهت مسیر صلح گام برنمی‌دارد. ما در واقع با جامعه جهانی مذاکره می‌کنیم نه با هیات ریاض. کسی که برای مذاکرات تاریخ تعیین می‌کند، دنبال به شکست کشاندن آن است. ما نباید وقت خود را با نمایندگان عربستان در مذاکرات کویت تلف کنیم بلکه باید به صورت مستقیم با عربستانی‌ها مذاکره کنیم.

 

سخنگوی انصارالله مذاکرات صلح یمن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر