کد خبر: 392689 A

ابراهیم الجعفری:

ایلنا: وزیر خارجه عراق با بیان این‌که بسیج مردمی به تمامی عراقی‌ها تعلق دارد، تأکید کرد که نیروهای این تشکیلات در عملیات آزادسازی موصل مشارکت می‌کنند.

به گزارش ایلنا به نقل از السومریه‌نیوز، «ابراهیم الجعفری» وزیر خارجه عراق در سخنانی در واشنگتن، تصریح کرد که عملیات پاکسازی شهرهای عراق از تروریسم، یک عملیات کاملا عراقی است و ما در وهله نخست بر نیروهای خود، طرح‌ها و برنامه‌ریزی‌های خودمان تکیه می‌کنیم و پس از آن با طرف‌های دیگر چه مستشاران و چه کسانی که از ما پشتیبانی هوایی کردند، هماهنگ می‌شویم.

الجعفری یادآوری کرد: عملیات فلوجه به دست خود عراقی‌ها و با عقل آن‌ها صورت گرفت. ما از کمک کشورهای دیگر بی‌نیاز نخواهیم شد؛ چرا که آن‌ها امکانات دارند خصوصا این‌که این جنگ، سنتی نیست. ما از امکانات و توانایی این کشورها از جمله آمریکا استفاده می‌کنیم اما این نیروهای مسلح عراق بودند که با تصمیم خود پیروز شدند.

وزیر خارجه عراق درخصوص تفنگداران دریایی آمریکایی گفت: «هیچ چیزی وجود ندارد که بتوان آن را بر عراقی‌ها تحمیل کرد. ما این توافق را پس از نشست جده و بعد پاریس در نشست سال 2014 در نیویورک امضا کردیم و طرف‌های ائتلاف ضد داعش به آن پایبند هستند.»

وی در خصوص نقش نیروهای بسیج مردمی (الحشد الشعبی) در موصل گفت: «نیروهای بسیج مردمی بخشی از مردم عراق هستند و به یک منطقه یا به موصل یا به اربیل تعلق ندارند بلکه متعلق به همه عراقی‌‌ها هستند. موصل دومین شهر بزرگ عراق بعد از بغداد است که از سوی داعش اشغال شده است ولی این وظیفه ماست ما تمامی امکاناتمان را برای آزادی آن بسیج کنیم.»

ابراهیم الجعفری بسیج مردمی عراق
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر