کد خبر: 396490 A

سازمان ملل:‌

منابعی در سازمان ملل متحد اعلام کردند، عربستان سعودی تاکنون دلایل و مدارک مستند کافی برای خروج دائمی نامش از فهرست سیاه ارائه نداده است.

به گزارش ایلنا به نقل از روسیا‌ الیوم، منابع دیپلماتیک سازمان ملل متحد اعلام کردند، دو ماه بعد از درج نام ائتلاف سعودی از سوی سازمان ملل در فهرست سیاه به دلیل کشتار کودکان در یمن، ریاض دلایل و مستندات کافی برای خروج دائمی از این فهرست ارائه نکرده است.

یکی از این منابع تصریح کرد، مسئولان سازمان ملل قصد دارند به منظور دستیابی به جزئیات بیشتر درباره برخی مسائل مطرح شده مانند اصول درگیری‌ها، به ریاض سفر کنند.

در گزارش سالیانه سازمان ملل درباره کودکان و درگیری‌های مسلحانه آمده است که ائتلاف متجاوز سعودی مسئول ۶۰ درصد از مرگ و میر و زخمی شدن کودکان یمنی طی سال گذشته بوده است.

عربستان سعودی در ماه مارس ۲۰۱۵ با تشکیل ائتلافی متشکل از برخی رژیم‌های عربی، جنگ گسترده‌ای را علیه یمن با هدف سرکوب پیشروی‌های «انصارالله» آغاز کرد.

از سوی دیگر، قرار است «بان کی‌مون» دبیرکل سازمان ملل امروز- سه‌شنبه- در نشست توجیهی شورای امنیت، گزارشی درباره جنگ یمن ارائه دهد. بان کی‌مون قصد دارد به شورای امنیت اطلاع دهد که سازمان ملل همکاری با عربستان درباره این موضوع را ادامه خواهد داد.

 

سازمان ملل متحد عربستان سعودی یمن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر