کد خبر: 396584 A

ایلنا: مخالفان دولت ونزوئلا امضاهای کافی برای آغاز روند درخواست به منظور برگزاری همه‌پرسی برای برکناری رئیس‌جمهوری این کشور را جمع‌آوری کردند.

به گزارش ایلنا به نقل از اسپوتنیک،‌ شورای ملی انتخابات ونزوئلا اعلام کرد که مخالفان دولت، شمار کافی امضا که معادل یک درصد رای‌دهندگان در هر ایالت است،‌ برای برگزاری دومین مرحله از همه‌پرسی و عزل «نیکلاس مادورو» رئیس‌جمهوری این کشور ‌جمع‌آوری کرده‌اند.

«تیبیسی لوسینا»، رئیس شورای ملی انتخابات ونزوئلا اعلام کرد که این شورا تایید کرده است که ۹۸درصد،‌ معادل ۴۰۰ هزار امضای جمع‌آوری شده، از صحت قانونی برخوردار است.  

مخالفان دولت ونزوئلا تا کنون دو میلیون امضا جمع‌آوری کرده‌اند که این میزان از حدنصاب ۲۰۰ هزار امضای مورد نیاز برای ادامه مراحل جمع‌آوری امضا به منظور برگزاری مرحله دوم همه‌پرسی عمومی بیشتر است.

مطابق قوانین ونزوئلا،‌ چهار میلیون امضای دیگر برای عبور به مرحله بعدی مورد نیاز است.

ونزوئلا از ماه ژانویه تا کنون در وضعیت اضطراری اقتصادی قرار داشته است. بیش از ۹۶ درصد از بودجه ونزوئلا به نفت وابسته است که در سال‌های اخیر قیمت آن به پایین‌ترین حد رسیده است. مخالفان دولت ونزوئلا، مادورو را برای بحران‌های اقتصادی در این کشور مقصر می‌دانند.  

 

 

ونزوئلا درخواست همه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر