کد خبر: 396631 A

مقام‌های آنکارا:

ایلنا: وزیر بازرگانی اعلام کرد که کودتای نافرجام در این کشور برای ترکیه حدود ۱۰۰ میلیارد دلار هزینه در بر داشته است و این میزان در حال افزایش است.

به گزارش ایلنا به نقل از اسپوتنیک،‌ «بولنت توفیق‌چی»، وزیر تجارت ترکیه، اعلام کرد که کودتای نافرجام در این کشور در میانه ماه جولای،‌ تا کنون حدود ۱۰۰ میلیارد و ۴۰۰ میلیون دلار هزینه در بر داشته است و این میزان در حال افزایش است.

در کودتای ۱۵ جولای در ترکیه که ‌در مدت چند ساعت سرکوب شد، بیش از ۲۴۰ نفر کشته و دو هزار نفر نیز زخمی شدند.

توفیق‌چی به روزنامه حریت گفت: «‌اگر همه این هواپیماها،‌ هلیکوپترها،‌ سلاح‌ها،‌ بمب‌ها و ساختمان‌ها را از منظر هزینه وارده ارزیابی کنیم، برآورد ما حداقل ۳۰۰ میلیارد لیر خواهد بود. این برآورد هزینه با استفاده از داده‌های ارائه شده توسط پارلمان انجام گرفته است. اما این شاخص‌ها و ارقام ممکن است هنگامی که ارزیابی‌های دقیق‌تری انجام گیرد،‌ افزایش یابد. برای نمونه،‌ بسیاری از اتباع خارجی،‌ دیدارهای خود از ترکیه را لغو کردند. همه این مسائل خسارت‌ها در کوتاه‌مدت را افزایش خواهد داد.»

این وزیر ترک تاکید کرد که بازارهای ترکیه به هر شکل این «امتحان مشکل»‌ را از سر خواهند گذراند و بانک‌ها و بورس دو روز پس از این کودتای نافرجام باز بودند.

 

ترکیه کودتا در ترکیه هزینه کودتا در ترکیه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر