کد خبر: 396747 A

ایلنا: صدها شهرک‌نشین صهیونیست امروز –سه‌شنبه- تحت حمایت شدید نیروهای امنیتی صهیونیستی به بهانه ادای مراسم‌های آیین یهود به آرامگاه حضرت یوسف (ع) در نابلس تعرض کردند.

به گزارش ایلنا به نقل از مرکز اطلاع‌رسانی فلسطین، ده‌ها دستگاه ماشین آلات جنگی رژیم صهیونیستی در ساعات پایانی شب گذشته و بامداد امروز به منطقه شرقی نابلس حمله کرده و تمامی این منطقه به ویژه اطراف آرامگاه حضرت یوسف (ع) را به محاصره درآوردند. همچنین تک تیراندازان این رژیم نیز بر روی ساختمان‌های مجاور مستقر شدند.

ده‌ها دستگاه اتوبوس نیز شهرک‌نشینان صهیونیست را از ایست بازرسی «بیت فوریک» در شرق نابلس به آرامگاه حضرت یوسف (ع) انتقال دادند. نیروهای امنیتی زیادی صهیونیست‌ها را همراهی می‌کردند تا امنیت خاخام‌های سرشناس و برخی مسئولان کنست که در میان متعرضان به این آرامگاه بودند را تامین کنند.

در همین حال، درگیری شدیدی میان جوانان فلسطینی و نظامیان صهیونیست در این منطقه به وقوع پیوست که تا صبح امروز هم ادامه داشت.

در پی تعرض صهیونیست‌ها به این منطقه، بیشتر خیابان‌ها و محله‌ها صحنه درگیری شدید فلسطینیان با صهیونیست‌ها بود و نظامیان صهیونیست برای متفرق کردن فلسطینیان به سمت آنها گلوله، نارنجک‌های صوتی و گاز اشک‌آور شلیک کردند.

در همین حال، شماری از شهرک‌نشینان صهیونیست هم به شهرک کفل حارس در شمال سلفیت حمله کرده و اقدام به هتک حرمت اماکن مقدس اسلامی در این منطقه کردند.

به گفته شاهدان عینی، شماری از شهرک‌نشینان صهیونیست سلاح شخصی با خود به همراه داشتند.

 

 

شهرک‌نشینان صهیونیست
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر