کد خبر: 396802 A

ایلنا: بنا به نظر‌سنجی‌ها حمایت از گری جانسون رهبر حزب سوم آمریکا به شکل گسترده‌ای افزایش یافته است.

به گزارش ایلنا به نقل از هیل، رای‌دهندگانی که هنوز میان «دونالد ترامپ»،‌نامزد حزب‌ جمهوری‌خواه و «هیلاری کلینتون»،نامزد حزب دموکرات انتخاب خود را نهایی نکرده‌اند،‌ پیام مشخصی دارند:‌«‌آن‌ها به دنبال گزینه دیگری هستند.»

نظر سنجی‌ها در خلال شش هفته گذشته، حاکی از آن است  که حمایت از نامزد‌های حزب سوم به شکل قابل ملاحظه‌ای افزایش یافته است. بیش از همه این «گری جانسون »نامزد مستقل حزب لیبرترین است که از این تغییر در جهت‌گیری‌های سیاسی رای‌دهندگان بهره می‌برد. بر اساس نظر سنجی‌های موسسه ریل کلیر پالتیکس،‌آرا او از چهار و نیم درصد به هفت و دو دهم درصد افزایش پیدا کرده است. «جیل استین»،‌نامزد حزب سبز نیز،‌توانسته است تا از افزایش حمایت آرا دو و نیم درصدی به سه و نیم درصد بهره ببرد.

افزایش حمایت از نامزد‌های  حزب سوم در حال اضافه کردن یک بعد جدید به رقابت‌های انتخاباتی است. پرسش اینجاست که آیا حضور طرفداران نامزد‌های حزب سوم در شمار‌های بالا منجر به  تغییرات در ایالت‌های مهم و کلیدی می شوند؟

نظر سنجی‌ها و آگاهان سیاسی اعلام کرده‌اند که نارضایتی‌ها از کلینتون و ترامپ باید بتواند آن‌ها را در روند انتخاباتی متوقف کند.

«پیتر بران»،‌معاون رئیس موسسه نظر سنجی کویینی‌پیاک در این رابطه می‌گوید:« واقعیت این است که ما دو نامزد عمده حزبی داریم که به شکل گسترده‌ای از سیستم انتخاباتی مورد نارضایتی قرار گرفته‌اند. این نارضایتی هم به طور مساوی است و هم گسترده است که نتیجتا ما شاهد بروز فرصت‌ها برای حضور بهتر در انتخابات ریاست‌جمهوری هستیم.»

وی همچنین افزود:«‌نامزد‌های احزاب کوچک‌تر می‌توانند،‌ تاثیر بسزایی داشته باشند،‌اگر رقابت‌های نهایی بسیار نزدیک باشد.»

 

هیلاری کلینتون دونالد ترامپ حزب سوم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر